Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Televízne noviny s veľkou porážkou: Krimi dosiahli jedno z najväčších víťazstiev!

Hlavné správy lídra v piatok padli extrémne.

Televízne noviny sa v posledných rokoch trápia s pravidelným prepadom sledovanosti, ktorý túto jeseň zažíva svoj vrchol. Nefungujúca osemnásta hodina je pre správy ľadovcom, ktorý ju potápa do hlbokých vôd.

Tento piatok k tomu dosiahla sledovanosť Televíznych novín bez náročnejšej konkurencie mimoriadne podpriemerné čísla, keď sa podľa našich informácií prepadli na hodnotu cez 22 %. V súčasnosti sa hýbu najčastejšie okolo 27 – 29 %. Veľké víťazstvo dosiahli Krimi, ktoré si na takýto rozdiel oproti TNkám nepamätajú. Ratingovo ich mali predbehnúť o viac než bod, pričom v podieli dosiahli 28 %. Noviny Joj Televízne noviny predbehli o takmer dva ratingy, v podeli sa dostali cez 27 %.

Televízne noviny zažívajú svoje najhoršie obdobie. Značný prepad nastal už v minulom roku, keď začali opúšťať 40-percentné podiely a začali sa usadzovať okolo 35 %. Postupne však nastával ďalší pokles, ktorý vyvrcholil v letnom období, kedy TNky klesali bližšie k 30-tke. Na jeseň nastal pravidelný pád dokonca pod túto hranicu. Tento neúspech má na svedomí prepadák v podobe Kukučky, keď sa Markíza rozhodla ukončiť ešte aj na jar ako tak fungujúcu sériu Chlapi neplačú.

Televízia sa o 18-tej trápi aj po odsunutí Kukučky na Doma, keď s Rodinnými prípadmi dosahuje ešte horšie čísla na úrovni 14 – 15 %. Kukučka sa hýbala okolo 17-tky. Pre porovnanie Chlapi neplačú túto jar napriek opustení vysokých podielov okolo tridsať percent dosahovali čísla okolo 24 – 29 %.

Čítať viac...
Nahor