Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Televízna vojna odštartuje už v auguste

Televíznu jeseň odštartujú Markíza a Joj opäť v predstihu.

 

Farma, Vyvolení, Klan, V dobrom aj zlom, Česko Slovensko má talent, Panelák a Búrlivé víno. Toto sú hlavné ťaháky najsledovanejších komerčných televízií, s ktorými na nás vyrukujú na jeseň. Už na prvý pohľad je jasné, že nás čaká ďalšia monotematická sezóna. Televízie sa rozhodli, že tento polrok nás bavia seriály a reality šou.

 

Jojka odštartuje svoju jesennú štruktúru ako prvá – už 19. augusta. Vo vysielaní sa už objavujú teasre promujúce štart 12. série Paneláku práve v tento deň. Podľa posledných potvrdených informácií by mal najsledovanejší seriál Joj po tretí raz zmeniť vysielací čas a zaradiť sa na večerný slot po 21:30. Joj tak Panelákom nebude konkurovať aktuálnemu hitu Markízy, ktorého návyk televízia nechcela narušiť ani v lete a pri vysokých ratingoch Búrlivé víno vysielala aj v júli a v auguste 3x do týždňa. Od týždňa, kedy JOJ štartuje novú sezónu, sa Búrlivé víno vracia aj na piatkový večer.

 

Dvanásta séria Paneláku by mala konkurovať štvrtému pokračovaniu reality šou Farma, ktorú mala pôvodne Markíza spustiť rovnako 19. augusta, no aktuálne plány štart šou zrejme presunuli o týždeň neskôr. Uvoľnený priestor v 34. týždni Markíza využila pre návrat Zámeny manželiek, premiérový diel by mala odvysielať v utorok 20. augusta po Búrlivom víne. Čas o 20:30 by od 34. týždňa mal patriť súboju Búrlivého vína a navrátivšej reality šouVyvolení – Dom snov.

 

V pracovný podvečer sa do súboja dostanú rovnaké žánre. Markíza aj Joj v čase o 18:00 spustia svoje nové pôvodné seriály V dobrom aj v zlom aKlan. Po piatich rokoch tak podvečerný slot na Jojke a Markíze opustia slabnúca Súdna sieň a ešte slabšia Bez servítky. S vysielaním premiérových dielov Súdnej siene však JOJ prekvapivo počíta v auguste, spustí ich už tento pondelok. S príchodom Klanu by sa však mali presunúť na najmladšiu stanicu JOJ Group – na WAU. Markíza aj po 19. auguste pokračuje podvečer so seriálmi Susedia a Dva a pol chlapa. Čoskoro by ich však mala vystriedať seriálová novinka V dobrom aj v zlom. Ani Markíza ani JOJ však presný štart svojich nových seriálov neoznámili.

 

 

– Majk –

Čítať viac...
Nahor