Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Televízna Svokra končí: Markíza už vysiela iba staršie premiéry relácie, Oňová sa do nových dielov nehrnie!

Relácia, ktorú priniesla Markíza na obrazovky pred piatimi rokmi, zdá sa, minimálne v tejto podobe pokračovať nebude.

V roku 2014 pripravila Markíza pre speváčku šlágrov Gizku Oňovú vlastnú reláciu s názvom Svokra, v ktorej každý deň išla do jednej z rodín a riešila ich problémy. Oňovej popularitu vystrelila ako relácia, tak rovnako paródia na ňu v Kredenci, ktorá doteraz patrí medzi to najúspešnejšie, čo skeč šou priniesla.

Svokru však, podľa všetkého, čaká koniec na televíznych obrazovkách. Speváčka nové časti nakrúcala posledne v roku 2017 a práve tieto vydania Markíza vysiela v tejto letnej sezóne. Prinášajú jej zatiaľ kolísavé čísla, padla s ňou už aj okolo a pod 20 %, rovnako ale štartovala na podiele 23,5 % a aktuálne si pripísala dosiaľ najsilnejší rating leta.

Oňová ale naznačuje, že do nakrúcania nových častí sa už nehrnie. „Rada by som už žila svoj život. Čo sa dalo, to som ponúkla,“ povedala v rozhovore pre Eurotelevíziu k tomu, že informácie o tom, ako si vedú rodiny, ktoré prešli šou, nemá. Priznáva zároveň, že ďalšie epizódy nenakrúca. „Nové časti Svokry som už nenakrúcala, a tak som preladila na veselší žáner,“ uviedla.

Speváčka priznala, že táto skúsenosť bola pre ňu nielen cenná ale aj vyčerpávajúca. Zároveň sa presvedčila o tom, že radiť rodinám, ako žiť, nie je jednoduché. „Keď som vstupovala do relácie Svokra, nevedela som, čo ma vlastne v tých rodinách čaká. Dnes som za túto skúsenosť vďačná, hoci vôbec nebola ľahká, naopak, ťažká, preťažká. Uvedomujem si, že je odvážne niekomu nalinkovať, čo má robiť, povedať, že práve takto to bude dobré. Ja som to síce robila, tým bezradným ľuďom, ktorí sa zmietali medzi problémami a túžbou po lepšom živote, som povedala veci a spôsoby, ktoré som si vyskúšala. Vždy som však pripomenula, že nie u každého musia fungovať,“ dodáva.

Relácie Svokra a Zámena manželiek tvoria v posledných rokoch základný kameň štruktúry Markízy v mimosezónnom období. Televízia ich vyťahuje spravidla pred začiatkom jarnej sezóny krátko po začiatku nového roka, alebo takto počas leta. Už skôr pritom Markíza prestala vyrábať vlastné slovenské časti Zámeny manželiek, v programe ich nahradila českými vydaniami, ktoré na Nove fungujú v hlavných sezónach v stredajšom prime-time dodnes. Markíza tieto časti len „prezlieka“ do slovenského šatu.

Čítať viac...
Nahor