Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Televízna jeseň na Dvojke: Premiéry Príbehu služobníčky, nové dokumenty aj veľké seriály BBC!

Dvojka RTVS predstavila prehľad highlightov televíznej jesene.

Na novú sezónu sa už pripravuje aj televízia pre náročnejšieho diváka Dvojka. Svoju jeseň odštartuje od stredy 2. septembra, pričom začne rovno silnými titulmi.

Medzi najväčšími lákadlami Dvojky bude pokračovanie úspešného seriálu Príbeh služobníčky, z ktorého odpremiéruje novú tretiu sériu.

Trailer na tretiu sériu Príbehu služobníčky

Od spomínanej stredy zas súčasne v dvojslote vysielať dva vizuálne prepracované seriály z produkcie BBC. Prvým je séria Dynastie zo sveta zvieracích spoločenstiev – plných drám a napätia. „V priebehu 4 rokov nakrúcali tvorcovia tejto série na celom svete zábery zvierat a ich rodín, ich spôsobu života. Priblížime vám komplexnosť spoločenských vzťahov vo zvieracej ríši – v ich teritóriách, v ich prostredí“ uvádza RTVS.

Trailer k sérii Dynastie

Druhým seriálom je séria Planéty, ktorá ponúkne pohľad do história našej slnečnej sústavy – a to s pomocou najnovších vizuálnych efektov. „Dozviete sa všetko podstatné, čo dnešná veda vie o ôsmich planétach Slnečnej sústavy. Ocitnete sa na povrchu jednotlivých telies a stanete sa svedkami dramatických udalostí, ktoré formovali ich súčasný tvar. Dozviete sa, čo nám dnešné vedecké vedomosti umožňujú zistiť o minulom živote Merkúra, Venuše, Marsu, či Jupitera, alebo Saturnu. Napríklad: aké vodopády kedysi formovali povrch Marsu, ako „bojovali“ jednotlivé planéty o svoje miesto v sústave a mnoho iných prekvapujúcich informácií,“ znie anotácia.

Trailer k sérii Planéty

Aktuálne, dramatické  až tragické príbehy a osudy má priniesť seriál Posadnutý celebritou, Dvojka bude chcieť tiež upútať dvojdielnym filmom o kontroverznom talianskom expremiérovi a podnikateľovi Silviovi Berlusconimu – Oni a Silvio.

Nasadenia sa dočká veľký desaťdielny seriál venovaný storočnici Slovenského národného divadla, RTVS tiež predstaví významné stavby v seriáli Ikony. Séria Moja knižnica sa zas vyberie do sveta kníh a súkromných zbierok významných spisovateľov, portréty slovenských výtvarníkov prinesie séria Manifest. Marek Slobodníl sa na legendárnom motocykli vydá po Afrike na pionieri.

Nové slovenské dokumenty na RTVS

Významný priestor budú naďalej dostávať diskusné programy, ktoré bude Dvojka vysielať každý pracovný deň večer. V premiérach budú pokračovať ExperimentSK DejinyDo krížaTrochu inak s AdelouVečera s Havranom či Anjeli strážni. RTVS tiež avizuje úplne novú diskusiu venovanú športu.

Jesenný kompilát Dvojky

Čítať viac...
Nahor