Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Televízna jeseň Markízy a Joj! Čo je isté, čo nie a aké projekty možno definitívne končia?

Napriek tomu, že obe televízie skončili minulý rok v strate, k hospodárskej situácií pristupujú odlišným spôsobom. Prečítajte si súhrn vlastných projektov, ktoré prinesú Markíza s Joj na jeseň.

Niekde sa šetrí, inde sa naďalej výrazne investuje. Joj aj Markíza už majú jasno v tom, aké projekty chcú ponúknuť divákom na jeseň a napriek tomu, že obe televízie skončili minulý rok v strate, v objeme ich investícií do novej sezóny už asi nemôže byť väčší rozdiel.

Televízny líder bude rovnako ako pred rokom aj túto jeseň ťahať tri denné projekty. Okrem pokračujúcich úspešných seriálov Búrlivé víno a Chlapi neplačú rozbehne piatu sériu reality šou Farma, ktorá podobne ako denné seriály nepatria k lacným televíznym projektom. Toto nastavenie však má Markíze zaistiť stabilné nadpriemerné výkony, ktorými si stanica upevní líderskú pozíciu na trhu.

Známou novinkou jesene je týždenný seriál Doktori, ktorého spracovanie by malo byť výpravnejšie ako denné seriály či niekdajšia Ordinácia v ružovej záhrade. Jeho programové nasadenie je momentálne neznáme, do úvahy prichádza hneď niekoľko dní, počas ktorých by sa mohol objaviť. Markíza by mohla napríklad nadviazať na rozdielne nastavenie počas stredajších večerov, ako tomu bolo túto jar, taktiež ho môže nasadiť ako hlavný nedeľný prime-time projekt, podobne ako to urobila túto jar Jednotka s Kolonádou. Zaradenie na piatok sa vzhľadom na rozdelenie divákov neočakáva.

Markíza na jeseň tiež vyskúša federálnu hudobnú šou Chart Show s Adelou Banášovou. Zatiaľ sa však nedá hovoriť o celosezónnom projekte, televízia má natočené dve epizódy, pokračovanie vo výrobe bude závisieť pravdepodobne od jej úspechu. Vylúčené nie je, že ju líder nasadí proti šou Vila Rozborila na Joj.

Martin Jakubec už niekoľkokrát avizoval návrat hudobnej šou Hitovica, posledným známym termínom je 31. august. Šou sa však vyprofilovala skôr ako projekt Domy. Nedávno sme vám priniesli tiež informáciu, že sa Markíza pustila do výroby nového sitkomu, ktorého nasadenie zatiaľ nie je známe. Momentálne nie sú vylúčené ani ďalšie prekvapenia zo Záhorskej Bystrice.

V Jojke sa podľa zákulisných informácií veľké investície do programu nechystajú. Televízia opäť ponúkne dva denné formáty, ktoré ťahá už od roku 2008. Potvrdené je teda pokračovanie Paneláku a taktiež Súdnej siene a to v rovnakom nasadení ako tomu je zvykom.  Aj Joj ponúkne nový týždenný seriál, jej známou novinkou je Dr. Ema. Mediaboom.sk vás už informoval o podobnosti obsadenia tohto seriálu a Doktorov Markízy. Dr. Ema je na túto jeseň jediným premiérovým pôvodným seriálom Joj popri Paneláku, ostatnú jar trhová dvojka priniesla až päť seriálov vrátane Profesionálov. Ich pokračovanie je však viac než neisté.

Jedinou výraznejšou investíciou televízie do jesenného programu je šou Vila Rozborila V siedmom nebi. Joj sa pokúsi nadviazať na výkony Modrého z neba a pritiahnuť nových divákov a divákov z menších obcí a dedín. Tento zámer mala stanica už minulý rok, pokúsila sa ho naplniť seriálom Dedičstvo, ktorý však divákov nelákal, skôr naopak. Potvrdené už je pokračovanie Nákupných maniačok, ktorých premiéry vysielala túto jar Joj na hlavnom kanáli. Ďalšie investície Joj do pôvodnej tvorby na jeseň nie sú známe.

Známe projekty a relácie Markízy a Joj na jeseň 2014

Seriály
Markíza: Búrlivé víno, Chlapi neplačú, Doktori
Joj: Panelák, Dr. Ema

Relácie
Markíza: Chart Show, Reflex, Smotánka, Teleráno
Joj: V siedmom nebi, Talk show Jana Krausa, Súdna sieň, Nové bývanie, Nákupné maniačky, Dobré ráno, Varí vám to, Cena je správna

Reality šou
Markíza: Farma

Projekty, ktoré sa môžu objaviť na jeseň 2014

Seriály
Markíza: Rodinné prípady*, nový komediálny seriál
Joj: Profesionáli

Relácie
Markíza: Zámena manželiek*, Svokra*, Hitovica*
Joj: Páli vám to

*relácie či seriály, ktorých diely má televízia natočené, no nie je potvrdené ich zaradenie na jeseň 2014

Čítať viac...
Nahor