Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Televízna bitka sa začína: Joj štartuje kampaň na Česko Slovensko má Talent veľkým trailerom! Pozrite si ho prví

Po Markíze nasadzuje kampaň na ťažiskový projekt jesene aj Joj. Televízie vsádzajú na odlišnú stratégiu.

Len tri dni po Markíze, ktorá odštartovala promo na Superstar, začína svoju hlavnú šou jesene promovať Joj. Televízna dvojka dnes večer nasadzuje do self blokov všetkých svojich staníc imidžový trailer k piatemu ročníku Česko Slovensko má talent, pričom opäť pripravila štylizovanú kampaň s príbehom.

Jej úlohou je predstaviť divákom novinky v šou. Hlavnými postavami sú Junior a Marcel, ktorí majú pre novú členku poroty, Dianu Mórovú, ukradnúť „golden buzzer“ – zlatý bzučiak, ktorý budú mať porotcovia k dispozícii prvý raz. Úsilie novej moderátorskej dvojice sa snažia zmariť už zavedené tváre Talentu Jakub Prachař, Lucie Bílá a Jaro Slávik. Objavujú sa v podobe hrdinov z filmov Jamesa Bonda, v duchu tejto filmovej série sa nesie aj celá imidžová kampaň. Úvodný trailer má ambíciu pôsobiť filmovo, prispôsobený je tomu aj širokouhlý obraz typický pre kinofilmy.

K téme: Trailer k Česko Slovensko má talent je najdrahšou upútavkou v histórii Joj!

Joj v promovaní Česko Slovensko má talent prichádza s inou stratégiou ako Markíza pri Superstar. Televízny líder pripravil klasickú teasingovú fázu, na ktorej začiatku je krátky tajomný teaser. Televízia bude postupne nasadzovať ďalšie spoty a z kampane odhaľovať viac. Joj, naopak, hneď na začiatku zavádza už spomínaný veľký trailer, ktorý má vyše 100 sekúnd. Podobu kampane tak naplno odhaľuje hneď na začiatku a postupne bude, zdá sa, nasadzovať kratšie spoty.

V prípade oboch kampaní je momentálne diskutovanou témou ich obsah. Ako sme vás už informovali, kreatívne tímy komerčných televízií totiž prišli až s podozrivo podobnými konceptami. V oboch sa zapotia moderátori, ktorých podpáli porota, tá sa zas dočká rovnakej štylizácie, keď sa v jednom aj druhom prípade zmenia na rôznych hrdinov. Či došlo ku kopírovaniu z jednej či druhej strany, nikdy nezistíme. Joj svoje upútavky natáčala v máji, Markíza na začiatku júla.

Imidžový trailer Česko Slovensko má talent 5

Markíza tento rok po prvý raz pripravila pre Superstar výpravnejšiu kampaň s príbehom. Pre Joj ide už skôr o pravidlo, keď v tomto duchu pripravila imidžové upútavky pre druhú a tretiu sériu. Obe televízie začali s promovaním talentových šou skôr, než je zvykom. Najmä pri Superstar sa šepká o možnom skoršom štarte šou. Bežne jesenné ťažiskové programy televízií štartovali na prelome augusta a septembra. Viac sme sa téme venovali na konci tohto článku. Joj už v minulosti začínala s kampaňou pre Česko Slovensko má talent aj mesiac pred štartom šou.

Prvý teaser kampane Superstar

Zábery z kampane Superstar
pyco superstar 2015 kampan

superstar 2015 pyco kampan superstar 2015 porota superhrdinovia superstar 2015 kampan pyco kampan superstar 2015

Čítať viac...
Nahor