Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Televízie zabojujú od Nového roka: Vytiahnu ďalšiu „psiu“ premiéru aj silnú českú komédiu!

Televízie klasicky na Nový rok siahajú po silnom večernom programe, tentokrát ani jedna z nich nevyužije masami nabitý večer na štart nového projektu.

Podobne ako vianočný či silvestrovský tak aj novoročný program púta zvláštnu pozornosť. Pri televíznych obrazovkách v prvý deň nového roka tradične trávi čas mimoriadne veľké množstvo divákov, čo televízie posmeľuje k výberu silnej ponuky či neraz aj štartu nových projektov.

Posledne takto Markíza v roku 2018 využila Nový rok na spustenie seriálu Oteckovia a návratu Susedov, čo jej prinieslo až miliónovú sledovanosť. Na začiatku tohto roka už komerčné televízie vysielali filmové premiéry, silný novoročný večer však zas využila Jednotka na prvý galavečer celonárodnej ankety Najväčší Slovák.

Tento rok ani jedna z televízií Nový rok na podporu svojho vlastného projektu nevyužije, Markíza a Joj však plánujú zabojovať premiérovými filmami. Televízny líder na 1. januára večer vytiahne silnú premiéru vlaňajšej českej komédie Po čem muži touží, v ktorej si spoločne s Annou Polívkovou Jiřím Havelkom či Jiřím Langmajerom zahrala aj Táňa Pauhofová.

V rámci denného programu na obed odvysiela rozprávku Princezna ze mlejna 2, popoludní to zas bude Harry Potter a Tajomná komnata, podvečer miesto oddychujúcich Oteckov uvedie Kúzelnú opatrovateľku 2.

Joj za svoj hlavný novoročný program zvolila „psiu“ premiéru, ktorým sa v ostatnom období mimoriadne darí. Po prvýkrát pes vo filme z ostatných rokov vystrelil Hačikó, ktorého vysielala Joj práve na Nový rok 2017, priniesol jej u mladých rating až 13,9 % s podielom 31,2 %. Najsledovanejším filmom tohto roka v celkovom publiku je zas ešte stále film Psia duša, ktorý si 6. januára na Markíze pozrelo 593-tisíc divákov. V komerčnej cieľovke dosiahol rating 13,7 % a podiel 31,3 %, prekonať ho z filmov dokázal len nedávny animák Coco na Joj ratingom 13,9 %.

V tomto prípade Joj v rámci psích filmov siahne po odľahčenom žánri, naplánovanú má romantickú komédiu Psie dni, v originále Dog Days (2018). Dopoludnia televízia odvysiela animák Dobrý dinosaurus, na obed uvedie premiéru Kráľovské srdcia, nasledovať bude ďalší psí film 8 statočných s Paulom Walkerom a podvečer odvysiela film Princ z Perzie: Piesky času.

Jednotka by mala v stredu 1. januára odštartovať večernú trilógiu Sváko Ragan, ktorú následne bude vysielať aj vo štvrtok a piatok. Na Nový rok má následne naplánovaný film Rodná zem. Počas dňa počíta predpoludním s tradičnou bohoslužbou, na obed s muzikálom Neberte nám princeznú, uviesť by mala aj rozprávky Zázračná láska, 7 zhavranelých bratov a podvečer film Kapitán.

Čítať viac...
Nahor