Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Televízie v pondelok taktizovali vo veľkom: Joj dokázala prekvapiť, so ZOO prekryla aj Kredenc!

Markíza a Joj opäť predviedli ostrý konkurenčný boj, spojený bol aj s taktizovaním oboch televízií.

Horná Dolná zviedla už po niekoľkýkrát súboj s dôležitým projektom konkurenčnej televízie. Po programovej zmene sa postavila proti štartu jojkárskej kľúčovej novinky ZOO, ktorej nemala dovoliť s úvodnou časťou po masívnej kampani vyskočiť.

Ďalší ostrý súboj Markízy a Joj priniesol niekoľko taktických momentov. Obe televízie sa rozhodli poškrtať brejky a dať divákom menší dôvod na prepnutie ku konkurencii. Oproti minulému roku sa však situácia vo vypúšťaní brejkov značne zmenila. Kým vlani televízie škrtali na začiatku v seriáloch všetky reklamné prestávky, platilo to o Hornej Dolnej aj Divokých koňoch, teraz ich len zredukovali. V očakávaní vyšších ratingov sa tak televízie rozhodli aj niečo zarobiť.

Markíza v Hornej Dolnej vynechala jeden úvodný brejk, v tomto čase neprerušovala ani Joj svoju ZOO. Prvá reklama prišla na rad okolo 21:15. Markíza následne dlhú pasáž z komediálneho seriálu neponúkla, nakoľko šla do ďalej reklamy hneď o necelých 10 minút – pred pol desiatou. Joj do brejku nešla.

V tomto prípade sa zdá, že Markíza chcela stihnúť s koncom brejku ešte záver ZOO a po konci novinky Joj dediť húfne divákov a neodlákať ich reklamou. Joj úmysel, o koľkej chce skončiť so seriálom dala vedieť prostredníctvom časomiery pri informácii o práve sledovanom programe. ZOO mala skončiť po 21:35.

Výsledky veľkého súboja: Horná Dolná vystrelila vysoko, ZOO ale štartovala nadpriemerná!

Joj však v tomto čase prišla s vlastným taktizovaním, keď po úvodnej časti seriálu prešla hneď plynule na ďalšiu. Divákom tak nedala dôvod na prepnutie na poslednú pätnásťminútovku Hornej Dolnej. Televízna dvojka zároveň aj v tejto hodine vynechávala brejk, ZOO po druhý raz prerušila spoločne s reklamou v premiérovom Kredenci.

Joj sa tak rozhodla potichu prekryť celú Hornú Dolnú a nenechať po skončení ZOO zvyšok večera pre Markízu. Tá by, podľa všetkého, nalákala väčšinu jej divákov ako s komediálnym seriálom tak Kredencom. Z pondelňajšieho večera vypadol premiérový Sladký život, ktorý začala Joj už v priebehu ZOO tlačiť na zajtra o 21:45. Informáciu umiestnila aj do hornej časti obrazovky aj pre tých divákov, ktorí celebrity šou na jej obrazovke hľadali v pondelok márne.

Čítať viac...
Nahor