Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Televízie v januári do vysielania vracajú stiahnuté formáty. Uspieť s nimi chcú v sezóne

JOJ aj Markíza využijú začiatok roka 2014 na reštart svojich menej úspešných titulov. Až tri projekty, ktoré nasadzujú do vysielania v januári, stiahli či už po prvej alebo pár častiach. Teraz dúfajú, že im vynesú o čosi lepšie výkony.

Prvým navrátilcom na televízne obrazovky bol seriál Klan. S vynoveným názvom Klan – V dobrom aj v zlom sa vrátil do vysielacieho okna (po – pia 18:15), v ktorom na prvý pokus nedokázal byť úspešný. Jojke však zatiaľ pokus vychádza, priemerne jej sledovanosť seriálu neustále rastie, televízia sa už stihla pochváliť aj 70-percentným nárastom divákov oproti prvej časti z 2. januára. Markíza na jeseň vysielala o 18-tej Chlapi neplačú, najbližšie dva týždne však ešte budú Klanu robiť konkurenciu reprízoví Susedia.

Reštart už tento utorok o 22:15 zažije dokumentárna reality šou Jojky Zbohom, Slovensko, od ktorej si televízia veľa sľubovala. Dokumentárny ráz relácie diváci ale na prvý pokus odmietli. Zbohom, Slovensko zaradila televízia v marci 2013 do pondelňajšieho okna, ktoré dovtedy patrilo šou Bučkovci. Tí dokázali pravidelne vybojovať podiel okolo 30 %, prvá časť dokumentárnej šou za nimi výrazne zaostala s podielom 19,8 %. Joj tak do dvoch týždňov priniesla nové časti Bučkovcov, reláciu po prvej časti dočasne stiahla a na obrazovky ju vracia po necelom roku do utorňajšieho okna, ktoré bude v hlavnej sezóne patriť okrem Zbohom, Slovensko Paneláku a Vdove.

Aj Markíza si pokúsi vylepšiť reputáciu, lepšie výkony čaká od seriálu Rodinné prípady. Sériu zinscenovaných skutočných príbehov vyskúšala zaradiť do vysielania neplánovane koncom roka 2012, no program stiahla po prvej časti, ktorá neuspela s podielom okolo 24 %. Televízia vracia projekt do času 21:30, v ktorom už raz neuspel, Rodinné prípady sa vrátia v rovnaký deň, kedy Búrlivé víno, 20. januára a vysielať sa bude od pondelka do štvrtku. Viac o Rodinných prípadoch.

Čítať viac...
Nahor