Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Televízie si opäť rozdeľovali klasiky: Popoluška po minuloročnom rekorde znovu na Joj!

V stredu sa mal uskutočniť ďalší žreb českých filmov, televízie si klasiky rozdeľujú pravidelne vždy na nadchádzajúci rok.

Markíza, Joj aj Jednotka už poznajú, aké filmy z ponuky českého Národného filmového archívu budú vysielať budúci rok. Aj tentokrát si rozdeľovali známe české filmové rozprávky či komédie, ktoré neodmysliteľne patria najmä k sviatočnému obdobiu.

Ako vždy, aj tentoraz sa veľká pozornosť zameriavala na to, kto získa štedrovečernú klasiku Tri oriešky pre Popolušku. Ako informoval generálny riaditeľ Joj, Marcel Grega, na základe žrebu sa najväčšia vianočná klasika budúci rok opäť objaví na obrazovke televízie z Koliby, z doterajších troch žrebov sa jej ju podarilo získať hneď dvakrát. Práve táto rozprávka pritom priniesla Joj jeden z jej najlepších výkonov v jej histórii vôbec, keď po masívnej kampani vlani na Štedrý deň dosiahla rating až 21 % a podiel 41,4 %. Celkovo ju sledovalo až 967-tisíc divákov.

Joj tiež uviedla, že prvýkrát bude môcť odvysielať rozprávky ako Princ a Večernica, Šialene smutná princezná alebo s Čerty nejsou žerty. Podobne ako pre tento rok, aj pre ten budúci získala klasiku Byl jednou jeden král. Už teraz sa pritom dá očakávať, že v prípade, ak opäť uvedie akciu Vianoce bez reklamy, pobeží rozprávka s Janom Werichom na Štedrý deň, nakoľko podľa zmluvy nesmie byť tento titul prerušený brejkom. Podobnú klauzulu majú aj iné filmy ako Princezná so zlatou hviezdou, prvé dva filmy zo série Slunce, seno či O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Komu poputovali ďalšie klasiky ale nie je nateraz známe.

Podľa prvých správ z verejnoprávnej televízie sa však RTVS podarilo získať druhý silný titul z ponuky S tebou ma baví svet. Bolo by to vôbec prvýkrát, čo by Jednotka odvysielala túto legendárnu komédiu, roky spoločne s Popoluškou ju uvádzala Markíza. Tento rok S tebou baví svet prvý raz uvedie vďaka žrebu filmov Joj. Dá sa zároveň očakávať, že sa Markíze podarilo opäť získať trilógiu Slunce, seno.

Čítať viac...
Nahor