Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Televízie sa bijú o športové práva: Markíza kúpila kvalifikačné zápasy slovenskej 21-tky o postup na ME vo futbale!

Majstrovstvá Európy vo futbale do 21 rokov sa udomácňujú na menších komerčných staniciach.

Plus sa pripravuje na vysielanie tohtoročného hlavného turnaja, ktorý sa v Českej republike začne už 17. júna, Dajto zas na kvalifikáciu na šampionát v roku 2017. Zvyšujúca sa popularita športových prenosov ovplyvňuje záujem televízií aj o menšie turnaje, čoho dôkazom je ich nákup práv európskeho futbalového šampionátu hráčov do 21 rokov.

Markíza aktuálne oznámila, že s UFA Sports Slovakia vyjednala práva na spomínanú kvalifikáciu, pričom kúpila kvalifikačné zápasy slovenskej reprezentácie. Vysielať ich bude od tejto jesene Dajto.

Súpermi slovenského výberu do 21 rokov v 8. skupine budú Holandsko, Turecko, Bielorusko a Cyprus. Zverencov trénera Pavla Hapala zaradil žreb do 5-člennej skupiny, v novom cykle bojov o európsky šampionát v Poľsku ich tak čaká osem zápasov.

„Tešíme sa, že môžeme divákom televízie Dajto prinášať nielen špičkové filmy, zábavné programy a víkendové seriály, ale príležitostne aj atraktívne športové podujatia. Tešíme sa, že od jesene všetkým fanúšikom futbalu sprostredkujeme dôležité zápasy nastupujúcej generácie hráčov, z ktorých sa v budúcnosti stanú futbalové hviezdy,“ povedal Matthias Settele, generálny riaditeľ skupiny Markíza.

„Sme radi, že taký významný mediálny partner ako skupina Markíza sa rozhodol odvysielať všetky kvalifikačné a niekoľko prípravných zápasov reprezentácie do 21 rokov. Veríme, že národný tím U21, ktorého kostru tvoria prevažne hráči z domácej Fortuna ligy, nadviaže na predošlé úspešné kvalifikačné vystúpenia a pobije sa o postup na európsky šampionát v Poľsku,“ doplnil Matej Valdner, výkonný riaditeľ UFA Sports Slovakia.

Vôbec prvýkrát bude na kontinentálnom finálovom turnaji hráčov do 21 rokov v Poľsku štartovať 12 mužstiev, oproti minulosti ide o nárast o štyri tímy. Od roku 2000 totiž na ME 21 hralo vždy osem mužstiev. Slovensko si na šampionáte zahralo zatiaľ iba raz, ako organizátor práve v roku 2000, a umiestnilo sa štvrté.

Základná skupinová fáza kvalifikácie na ME 2017 bude prebiehať od tohtoročnej jesene, skončí v októbri 2016. O všetkých postupujúcich tímoch sa definitívne rozhodne v barážových súbojoch do 15. novembra 2016. Poľsko ako organizátor má účasť automatickú.

Foto: Roman Ferstl, SFZ
Zdroj: TS Markíza

Čítať viac...
Nahor