Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Televízie reagujú na vojnu: Markíza ruší Chart Show, RTVS Čo ja viem. Joj so špeciálom Na hrane

Markíza, Joj aj verejnoprávna RTVS menia v súvislosti s udalosťami na Ukrajine svoje vysielanie. Dotkne sa aj večerných programov. 

Televízie pripravujú do programu svojich hlavných staníc mimoriadne spravodajské bloky, v ktorých budú pokrývať aktuálne dianie u našich východných susedov, na ktorých územie podnikla Ruská federácia vojenskú inváziu.

RTVS

„RTVS monitoruje situáciu na Ukrajine a v súvislosti s aktuálnou vývojom konfliktu dopĺňa pravidelné spravodajské bloky o mimoriadne spravodajské štúdia. Na základe vývoja situácie je RTVS pripravená zaradiť do vysielania aj ďalšie mimoriadne spravodajské bloky,“ uviedla hovorkyňa RTVS, Andrea Pivarčiová.

RTVS odvysiela na Jednotke mimoriadne spravodajstvo k situácii na Ukrajine v rámci mimoriadnych relácií o 10:00, 11:30 a 15:30 a v rámci tradičných relácií o 12:00, 16:00, 18:05, 19:00. Téme sa bude venovať aj o 19:45 v Správach a komentároch a o 22:35 v Nočných správach RTVS.

„Rovnako RTVS informuje poslucháčov aj v rozhlasovom vysielaní Rádia Slovensko, kde okrem tradičných spravodajských blokov Rádiožurnálu zaraďuje do rozhlasového vysielania Mimoriadne spravodajstvo o 10.00 h, o 12.30 h sa téme bude venovať v relácii Z prvej ruky a po 14.00 h v ďalšom mimoriadnom spravodajskom bloku,“ dodáva Pivarčiová.

RTVS zároveň upravuje večerné vysielanie v súvislosti s aktuálnou situáciou na Ukrajine.

V rámci hlavného večerného spravodajského bloku pripravila Mimoriadne spravodajstvo, ktoré bude vysielať minimálne do 20:40 a divákom ponúkne aj mimoriadne príhovory prezidentky SR Zuzany Čaputovej a predsedu vlády SR Eduarda Hegera.

Oba príhovory odvysiela RTVS aj v Rádiu Slovensko v rámci spravodajského bloku po 19:00 a na webe rtvs.sk a facebookovom profile Správy RTVS.

Jednotka RTVS zároveň ruší tento štvrtok večernú zábavnú reláciu Čo ja viem.

V súvislosti s vojnovým stavom na Ukrajine tak neodvysiela večer zábavný program, ktorý nahradí oscarovým filmom Kolja.

Markíza

„Už od 6:00 TV Markíza dianie kontinuálne spravodajsky pokrývala v monotematickom vydaní relácie Teleráno s moderátormi Kvetou Horváthovou a Tomášom Juríčkom, ktoré sa operatívne v celej dĺžke venovalo tejto téme. Na Teleráno nadviazalo prvé vydanie Mimoriadnych Televíznych novín s moderátorkou Danicou Nejedlou, ktoré trvali takmer do 10:00,“ uviedol PR manažér Markízy, Lukáš Kočišek.

Ďalšie vydania Mimoriadnych Televíznych novín s moderátorkou Danicou Nejedlou sú naplánované do vysielania o 11:55 a 15:00. Téme sa bude, prirodzene, televízia venovať v klasických Prvých Televíznych novinách o 17:00 a Televíznych novinách o 19:00.

Z vysielania dnes vypadáva relácia Reflex, pôvodne plánovaná na 17:25, ktorú nahradia predĺžené Prvé Televízne noviny.

V súvislosti s vojnou akciou na Ukrajine Markíza mení aj večerné vysielanie.

Z vysielania sťahuje pôvodne naplánovaný nový diel hudobnej šou Chart Show a miesto neho odvysiela ďalšie Mimoriadne Televízne noviny.

Moderátorkou bude Zlatica Švajdová Puškárová, ktorá sa spojí priamo so štábom Markízy, ktorý sa nachádza v ukrajinskom meste Mariupoľ, ktorým taktiež otriasli výbuchy. Na Ukrajine sa aktuálne nachádzajú reportér Viktor Serebryakov a kameraman Matej Džadoň.

Mimoriadna relácia v prime-time potrvá do 22. hodiny.

Markíza tiež do svojho vysielania zaradí pripravovaný mimoriadny prejav prezidentky SR, Zuzany Čaputovej. Televízia ho rovnako, ako RTVS, prinesie v priamom prenose.

JOJ

Program upravuje aj televízna dvojka.

Joj od Ranných novín vysiela pravidelné bloky k situácii na Ukrajine v pravidelných spravodajských reláciách, na obed odvysielala Mimoriadne Noviny o 12, ktoré natiahla na hodinu. Z programu vyškrtla pravidelný magazín Topstar.

Do mimoriadneho režimu prepína vysielanie aj ostatných spravodajských programov o 17. a 19. hodine.

Joj zároveň operatívne zaraďuje do štvrtkového druhého pásma špeciálnu diskusiu Na hrane s ministrom zahraničných vecí, Ivanom Korčokom. Celá relácia bude venovaná situácii na Ukrajine.

Televízia tak pre tento týždeň nahradila špeciálnou debatou pôvodne naplánovanú diskusiu, ktorej hosťami mali byť Richard Sulík a Peter Pellegrini.

Čítať viac...
Nahor