Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Televízie nahrádzajú koronašpeciály: Matovič už aj do hlavných Správ RTVS!

Na jar vysielanie zaplavili po 20. hodine koronašpeciály, strata ich sledovanosti presunula rozhovory s politikmi do správ.

Kým na jar po prepuknutí krízy a nevídanom zatvorení ekonomiky aj ľudí do domácností zaplavili televízne obrazovky mimoriadne spravodajstvá a špeciály ku koronavírusu, opadnutie sledovanosti a záujmu divákov nahradilo formu mimoriadneho informovania a diskusií s politikmi.

Podobne, ako na jar Markíza prvá na obrazovky zaviedla do prime-time koronašpeciály s premiérmi, ministrom zdravotníctva či prezidentkou, tak aj teraz udala nový trend, keď premiéra Igora Matoviča miesto špeciálu zavolala priamo do hlavnej spravodajskej relácie.

Odvtedy sa Matovič v Televíznych novinách objavil rovno trikrát, posledne do štúdia hlavného spravodajstva pozvala aj prezidentku Zuzanu Čaputovú. Joj uplynulú nedeľu už priamo do hlavných Novín zaradila zo štúdia rozhovor s ministrom zdravotníctva Marekom Krajčím a najnovšie aj sama presunula špeciál s Igorom Matovičom do spravodajskej hodiny miesto Krimi.

Tentokrát sa Igor Matovič pozrie aj do hlavného spravodajstva RTVS. Podobne, ako Markíza, aj verejnoprávna televízia zaradí do svojej hlavnej spravodajskej relácie Správy RTVS o 19:00mimoriadny rozhovor s premiérom. Urobí tak dnes v stredu večer.

Premiér Matovič bude hosťom Správ RTVS v rámci živého vstupu z Úradu vlády. Moderátor Ľubomír Bajaník bude v úvode relácie prostredníctvom živého vstupu s premiérom diskutovať o nových opatreniach vlády a pýtať sa bude tiež na to, aká je situácia v zdravotníctve a aké sú plány štátnej pomoci počas druhej vlny pandémie.

Čítať viac...
Nahor