Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Televízie na nič nečakajú: Druhú sériu jesenným seriálom odklepli aj expresne!

Tohtosezónne seriály sa dočkajú pokračovania, televízie nové časti prinesú budúci rok.

Táto jeseň sa tak, ako sa to stávalo minulé sezóny, pohrebiskom seriálov nestane. Hneď niekoľké projekty televízie presvedčili a rozhodli sa s nimi pokračovať aj s ďalšími sériami, ktoré na obrazovky prinesú budúcu jar a jeseň.

Ako prvá odklepla pokračovanie svojho seriálu Joj. Už v ranom čase vysielania komediálnej série Som mama odobrila prípravu druhej série, s ktorou by mohla chcieť nadviazať na vysielanie aktuálnej „jednotky“. Nové časti Som mama by tak do vysielania mohla nasadiť budúcu jar.

Som mama je pritom po viacerých seriáloch Joj jedným z tých, ktorým sa podarilo divácky uspieť. Sérii sa podarilo zastabilizovať nad úrovňou šiestich ratingov, čo televízii prináša aj podiely na trhu nad úrovňou jej aktuálnych priemerov. Najpozitívnejšou správou pre Joj je stabilný trend seriálu, keď udržuje prakticky nemenné čísla od svojho štartu, prvý výkyv nadol zaznamenal až uplynulú stredu.

Nové epizódy už podľa potvrdených správ Markízy dostane aj tohtosezónny seriálový hit Sestričky. Diváci sa tak ďalších epizód dočkajú v prípade oboch žensky ladených sérií tejto jesene. Markíza sa aktuálne pripravuje na nakrúcanie druhej série Sestričiek, ktorú by do vysielania mala nasadiť v rovnakom období ako tú prvú, čiže budúcu jeseň. Na jar počíta s vysielaním druhého pokračovania komediálnej série Kuchyňa.

Sestričky sa stali až nečakaným sezónnym úspechom. Výrazne sa im podarilo predčiť jarné Milenky, ktoré ponúkli zvučnejšie obsadenie hlavných hrdiniek, väčšiu výpravu a mali ambíciu dosahovať práve výkony, ktoré nakoniec patrili Sestričkám. Tie sa pri ich minimách hýbali nad úrovňou 8 ratingov, pri maximách sa vyšplhali až nad 10 %.

Pokračovať bude rovnako ďalší rok aj komediálny seriál Naši, ktorého piata séria dostala zelenú už skôr. Televízia podľa všetkého spojila prípravy štvrtej a piatej série. Naši sa pritom v aktuálnej sezóne boria s neuspokojivými výkonmi sledovanosti. Stopku dostali už hneď po štarte jesennej série, keď nenaplnili očakávania televízie, zlepšenie neprišlo ani po ich neskoršom návrate v slote po Som mama.

Druhej série by sa navyše budúci rok mal dočkať aj komediálny seriál Ministri, ktorému aktuálne patria štvrtkové večery po Inkognite. Seriál z prostredia vrcholovej politiky prináša satirický pohľad na mnohé známe situácie z politického života na Slovensku, čo najmä v súčasných časoch vyvolalo u divákov značnú zvedavosť, čo potvrdila aj sledovanosť prvej časti. Seriál sa nakoniec usadil na úrovni iba celodenných priemerov Joj, najmä v počiatkoch však naznačoval svoj potenciál v budúcnosti, keď sa mu výrazne darilo s reprízami na Plus. Tá už roky využíva svoje najznámejšie sitkomy v dôležitom večernom okne okolo 20. hodiny, kde pravidelne býva medzi menšími stanicami najsilnejšia.

Čítať viac...
Nahor