Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Televíziám v pondelok pribudli diváci: Markíza sa nadýchla k sezónnym rekordom, vyskočila so Susedmi aj správami!

V pondelok sa výraznejšie oproti predošlým dňom sezóny nahrnuli diváci k obrazovkám, televíziám priniesli nárast.

V prvý deň štvrtého týždňa novej sezóny si televízie užili zvýšenú pozornosť divákov. Hlavné programy aj večerné spravodajstva sa tešili zo zlepšených výkonov a Markíze rovno aj zatiaľ septembrové rekordy.

O vyše rating tento pondelok medzitýždenne porástli Susedia, ktorí sa tak prebojovali do pozície zatiaľ najsilnejšieho hlavného programu Markízy. Vybralo si ich v komerčnej cieľovke podľa televízie 10 % divákov s podielom 27,8 %, čo pre nich znamená najlepší výkon aktuálnej 7. série. O viac ako pol ratingu malo stúpnuť aj Inkognito s približne siedmimi percentami. Celkovo mu pribudlo až takmer 60-tisíc divákov, keď si ho celkovo malo pozrieť podľa televízie 483-tisíc divákov s podielom 23,4 %, v univerzálnej cieľovke bolo ako najsledovanejší nespravodajský program dňa lídrom na trhu. Susedov si pozrelo 467-tisíc divákov, čo je najviac v aktuálnej sérii, medzitýždenne stúpli o necelých 50-tisíc divákov.

Vysoko sa na Markíze dostali spravodajské programy, ktoré v pondelok prerušili silnú dominanciu spravodajstiev Joj v tejto sezóne. Pondelňajšie Počasie vyskočilo s celkovo 611-tisíc divákmi, hneď za ne sa dostali Televízne noviny s 597-tisíc divákmi.

Spomínaným spravodajským reláciám Markízy sa darilo aj v komerčnej cieľovke, keď vyskočili zatiaľ na čelo sezóny zhodne ratingom 10,5 %. Pre Televízne noviny to znamenalo rovno podiel 33,1 %. Posilnili aj Oteckovia, ktorí odskočili od aktuálneho priemeru na úroveň 36 %.

Čítať viac...
Nahor