Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Televízia zadarmo na Slovensku nekončí: Joj zareagovala na antikampaň Markízy!

Líder prednedávnom spustil kampaň proti DVB-T, svoj príspevok v hlavných správach na podobnú tému zaradila aj Joj.

Markíza sa svoj odchod z DVB-T rozhodla vysvetliť masívnou kampaňou, v ktorej sa postavila proti terestriálu. V spotoch aj v Televíznych novinách pomenovala nevýhody príjmu televízneho signálu prostredníctvom DVB-T, ktorý má byť už zastaralou formou, pričom divákov nabáda, aby ju nasledovali na satelit alebo káblovku.

Na webe akonaladit.markiza.sk televízia zároveň uvádza, že „príjem televízneho signálu prostredníctvom antény je už minulosť“. V niektorých prípadoch sa už začali priamo v médiách objavovať správy, že televízia zadarmo na Slovensku končí, spájali sa aj s ďalšou témou – zvyšovania poplatkov televízií pre operátorov.

Joj sa rozhodla na antikampaň Markízy zareagovať a do Novín zaradila informačný príspevok, v ktorom ozrejmuje budúcnosť bezplatnej televízie.Pred niekoľkými týždňami sa objavila kampaň, ktorá je zameraná proti kvalite terestriálneho šírenia televízneho signálu. No a niektorí tieto informácie pochopili tak, že sa sledovanie slovenských televízií si od januára budú musieť platiť, pretože cez anténu ich už nechytia,“ začína sa príspevok Joj. V reportáži sa postupne objavili generálni riaditelia Joj, RTVS aj TA3.

Joj v príspevku ubezpečuje, že pre divákov ostáva zadarmo aj naďalej a zároveň zdôrazňuje, prečo je zotrvanie v DVB-T pre ňu strategické. „Terestriálne vysielanie vnímame ako veľmi dôležitý prvok pre pokrytie domácností, ktoré si nemôžu dovoliť platené služby. Zároveň je pre nás nevyhnutné byť v každej domácnosti, pretože sme celonárodná televízia a vysielame pre všetkých Slovákov,“ uviedol Grega.

Od nového roka z terestriálu zmiznú stanice Markíza, Doma a Dajto. Najsilnejšia televízna skupina sa rozhodla prejsť len na spoplatnené platformy, čím by mala ušetriť viac ako 5 miliónov eur ročne. Divákom, ktorí budú chcieť sledovať Markízu, tak už nedá na výber a budú si musieť za ňu zaplatiť. Zároveň však za jej vysielane bude chcieť viac ako doteraz. Okrem šetrenia Markíza totiž plánuje zarobiť viac, keď chce do konca dotiahnuť zvyšovanie poplatkov pre operátorov. Tí varujú, že sa to premietne do výšky mesačných platieb pre užívateľov. Tému vyšších poplatkov televízie avizujú už roky, zvýšenie požaduje aj Joj. Zároveň však pripomína, že ponecháva možnosť jej bezplatného sledovania.

Čítať viac...
Nahor