Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Téma mesiaca

Televízia Z má nového majiteľa, vysielanie bude pozastavené

Televízia sa zároveň zo spravodajskej postupne pretransformuje na kresťanskú.

Televízia Z mení majiteľa. Novým majiteľom so 100% obchodným podielom sa stalo občianske združenie MEDIA SERVIS, ktoré odkúpilo celý podiel 26. novembra 2014 od spoločnosti ZOE MEDIA. “Dočasným vedením spoločnosti bol poverený Petr Komínek, pričom jeho rozhodovanie podlieha televíznej rade v združení. Po menovaní nového riaditeľa Petr Komínek ostane ako technický riaditeľ a člen televíznej rady,” píše televízia v tlačovej správe.

Občianske združenie tiež informuje o tom, že dôjde k zmene programovej štruktúry. Hlavný priestor dostane kresťanský obsah, publicistika zaberie približne 10 % vysielania. Združenie novú koncepciu televízie aktuálne rieši a z tohto dôvodu plánuje už od utorka 2. decembra prerušiť vysielanie televízie. Kedy presne začne opäť vysielať je zatiaľ nejasné, noví majitelia avizujú, že chcú vysielanie rozbehnúť v priebehu 15 – 30 dní po schválení novej programovej štruktúry Radou pre vysielanie a retransmisiu.

Nový majiteľ televízie rozhodol o zmene programovej štruktúry televízie a to tak, že sa bude venovať predovšetkým kresťanskému obsahu, publicistike bude venované asi 10% vysielania. Na novej programovej štruktúre sa práve pracuje a kvôli zásadným zmenám bude od 2. decembra 2014 prerušené vysielanie. Televízia Z sa bude snažiť svoje vysielanie obnoviť do 15 až 30 dní, ale ako informovala, až po schválení novej programovej štruktúry Radou pre vysielanie a retransmisiu (RVR).

Televízia Z je dostupná divákom v lokálnych DVB-T multiplexoch od spoločnosti AVIS ako aj v ponukách u vybraných káblových operátorov po celom Slovensku (napr. Magio TV, SWAN či Antik Telekom), píše SatelitnaTV.

Čítať viac...
Nahor