Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Televízia Senzi tento týždeň výraznejšie rozšírila pokrytie

Senzi vysiela už od 1. septembra, od začiatku ju šírili najmä menšie káblové televízie a napríklad operátor Fiber TV od Orange, tento týždeň svoje pokrytie vylepšila zaradením do ponuky ďalších dvoch významných operátorov.

Po novom si stanicu už naladia diváci najväčšej káblovej televízie UPC, ktorá stanicu zaradila do svojej ponuky digitálnej káblovej televízie. ďalším významným operátorom, ktorý Senzi pridal do svojho rastra je Slovak Telekom a jeho IPTV platforma Magio TV. Nateraz však stanicu nepridal do satelitnej Magio SAT ani do Digi TV, podľa našich informácií však o tomto kroku televízia i operátor rokujú. Senzi tak od tohto týždňa vylepšila svoje pokrytie, stále však nie je dostupná cez satelit. Televízia by mala byť v rokovaní s viacerými satelitnými operátormi, so Skylinkom sa zatiaľ nedohodla, v hre sú však aj iné možnosti, ktoré zatiaľ prevádzkovateľ Senzi nechcel špecifikovať. V prípade ďalšieho významného rozšírenia pokrytia prinesieme aktuálne informácie.

Senzi však už stihla čeliť aj kauze okolo názvu stanice, ktorý napadol Martin Jakubec, ktorý si zaregistroval názov Senzi TV. Televízia sa bude zrejme brániť súdnou cestou, dohodu, ktorú Jakubec televízii navrhol, Senzi odmietla. Jakubec by sa chcel podľa našich informácií zapojiť do projektu a hľadá spôsob, ako by sa to dalo. Nateraz pracuje pre konkurenčnú Šlágr TV.

 

Foto: Senzi

Čítať viac...
Nahor