Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Televízie prvýkrát prišli o dominantnú fan page: Markíze natrvalo zablokovali stotisícovú stránku Oteckov!

K blokovaniu účtov dochádza aj porušovaním pravidiel sociálnych sietí, Markíza však svoju najväčšiu fan page v rámci televíznych program stratila nadobro.

Až 146-tisíc fanúšikov sa podarilo Markíze nazbierať na fan stránke Oteckov na Instagrame od začiatku vysielania denného seriálu. V priebehu augusta však ostala zaskočená, keď zrovna pred nástupom novej série bol jej účet zablokovaný a nemohla veľkú masu fanúšikov zúžitkovať na promo nových častí.

Markíza už pritom pozná definitívny verdikt, keď o stránku nadobro prišla. Ide pritom o vôbec prvú takto citeľnú stratu televízií na poli sociálnych sietí, kde ich obsah častokrát nie je iba v ich rukách. Riadiť sa musia tak ako každý užívateľ pravidlami sociálnej siete, pričom už neraz sa stalo, že pre porušenia podmienok došlo k dočasnému bloknutiu obsahu či stránok.

Účet Oteckov bol definitívne odstránený

Žeby televízia stratila takto veľkú fan stránku úplne, sa ale stalo prvýkrát. Markíza zo situácie viní hackerov, viac informácií však nepublikovala. Po tom, čo o stránku Oteckov na Instagrame prišla, nebola vôbec dostupná a účet viac neexistoval. O pár dní neskôr koncom augusta sa už stránka znovu na sociálnej sieti objavila v originálnej podobe, chýbal však kompletný obsah. Naopak, o fanúšikov neprišla. Dnes už ale ani v tejto podobe neexistuje. Markíza oficiálne informovala, že s touto stránkou už viac počítať nemôže a založila Oteckom novú fan page.

Koncom augusta sa stránka Oteckov na Instagram aj s fanúšikmi vrátila, v podobe bez obsahu tam bola len pár dní

Strata vyše 140-tisíc fanúšikov na sociálnej sieti je pre akúkoľvek firmu citeľná. Na Facebooku majú Oteckovia výrazne menej, 30-tisíc fanúšikov. Od novej sezóny pritom denný seriál prvý raz od svojho začiatku zaznamenáva výraznejší pokles. Kým doteraz sa pravidelne hýbal bližšie k úrovni 40 % a neraz ju aj prekročil, v doterajších necelých troch týždňoch štvrtej série sa hýbe spravidla okolo 33 %. V minulosti klesal ku tridsiatke mimo mimoriadnej konkurencie iba veľmi výnimočne.

 

Čítať viac...
Nahor