Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Téma mesiaca

Telerozhlas po spravodajských aktivitách na Facebooku spustil vlastnú aplikáciu Správy RTVS!

RTVS spúšťa novú spravodajskú aplikáciu. Po tom, čo telerozhlas rozbehol aktivity so svojimi spravodajcami na Facebooku preniká do sveta mobilných zariadení aj cez vlastnú aplikáciu. „Pôvodné informácie a zistenia redaktorov spravodajských tímov RTVS, dôležité udalosti, analýzy a aktuality zoradené prehľadne a chronologicky na časovej osi tak ako sa dejú,“ sľubuje v novej appke RTVS. Vlastnú aplikáciu spúšťa po tom, čo stále nemá vlastný spravodajský web.

„RTVS má ako verejnoprávna inštitúcia veľký redakčný a obsahový potenciál, ktorý chceme ešte viac využiť v prospech divákov a poslucháčov a sme radi, že spustením aplikácie Správy RTVS prenikne naše spravodajstvo aj do sveta mobilných technológií. Zároveň tak reagujeme aj na množstvo podnetov a výčitiek, aby RTVS svoj spravodajský obsah publikovala aj online,“ vysvetľuje vznik appky Lukáš Diko, riaditeľ Sekcie spravodajstva, športu a publicistiky RTVS

„RTVS a jej spravodajské tímy majú vo svete slovenského online prostredia obrovský potenciál. Myslím, že sa spustením aplikácie priblížime k úrovni verejnoprávnych vysielateľov v zahraničí a rozšírime svoje publikum aj o mladších ľudí, ktorí nesledujú televízne a rozhlasové spravodajstvo, ale získavajú informácie o svete za pochodu, prostredníctvom najmodernejších technológií,“ nadväzuje Peter Valovič, šéfeditor digitálnych médií Spravodajstva RTVS.

Aplikácia je určená pre systémy iOS a Android.

Zdroj: RTVS

Čítať viac...
Nahor