Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Ťažká úloha Divokých koní na jeseň: Odolajú útoku Markízy?

Na jar priniesli Divoké kone Joj úspech najmä v podobe oslabenia Búrlivého vína, na jeseň sa však už môžu ocitnúť pod tlakom.

Na jeseň sa situácia medzi Markízou a Joj v súboji o najdôležitejší slot dňa môže otočiť. Kým túto jar sa televíznej dvojke podarilo vlastnou novinkou ubrať zabehnutému Búrlivému vínu divákov, v najbližšej sezóne to možno bude naopak.

Veľká seriálová novinka, ktorú Markíza na jeseň chystá, by sa totiž mohla dostať do slotu o 20:30. Búrlivé víno s jeho aktuálnymi výsledkami nie je ťahákom výkonov Markízy v prime-time, keď líder medziročne stráca, mohlo by však s úspechom nahradiť končiaci podvečerný seriál Chlapi neplačú.

Pre Divoké kone tak je aktuálne najdôležitejšou úlohou vybudovať čo najsilnejšiu divácku základňu. Ich súčasné výkony totiž nie sú tak vysoké, aby si mohli dovoliť väčší úbytok divákov, o čo sa však Markíza na jeseň pokúsi. Na jeseň 2014 sa Búrlivé víno pohybovalo okolo jedenástich ratingov, častejšie ale začalo padať aj pod túto hranicu. Pre Panelák už bola privysoká méta 7 ratingov, ktorej sa dotýkal čoraz viac sporadicky. Divoké kone tak budú mať za úlohu uhrávať minimálne hodnoty okolo a nad sedem ratingov, novinka Markízy by sa pre zastavenie medziročného poklesu lídra v prime-time mala vyšvihnúť minimálne nad desiatku.

Už teraz však Divoké kone čoraz častejšie padajú pod hranicu osem ratingov, kým donedávna sa ešte v silnejšie dni hýbali nad ňou. V porovnaní s ostatnou jarou však ide stále o úspech, keď Panelák zvykol uhrávať okolo sedem ratingových bodov. Väčšou výhrou, ako mierne medziročné zlepšenie, je pre televíznu dvojku oslabenie Búrlivého vína, ktoré ratingovo oproti predošlej jari kleslo o približne tri body. Aktuálne sú jeho najbežnejšou hodnotou výkony okolo 8,5 ratingu, na jar 2014 nemal problém vyskočiť aj nad dvanástku.

Čítať viac...
Nahor