Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Ťažká konkurencia pre Nové bývanie? Reflex špeciál bude aj o bytoch, pozrite si podrobnosti!

Riaditeľ spravodajstva Markízy, Henrich Krejča, hovorí o novom Reflexe ako relácii príjemnej, ľahkej, optimistickej a pozitívne nabitej.

Asi posledným časom, v ktorom pravidelne Markíza za Joj zaostáva, bol nedeľný podvečer a od začiatku februára sa aj to pokúsi líder zmeniť. Kým Joj v čase od 18-tej ponúka už od septembra 2007 Nové bývanie, ktoré dokáže byť aj s reprízami lídrom na trhu, Markíza sa pokúsi kolísajúce filmy v tomto čase nahradiť novinkou Reflex špeciál. Práve portál Mediaboom.sk vás ako prvý informoval o tejto novinke a jej nasadení.

Televízia už odhalila, čo všetko bude súčasťou magazínu. Odľahčená verzia pôvodného Reflexu prinesie množstvo tém – od lifestylu, cez varenie či dokonca témy o bývaní. Formát má ponúknuť ľahký a príjemný obsah, ktorý mal v tomto čase Markíze chýbať. Mne to jednoducho chýba na tú nedeľu podvečer. Taká príjemná, ľahká, optimistická a pozitívne nabitá relácia. A práve tento Reflex špeciál to, podľa mňa, do bodky spĺňa,“ povedal pre televízny web Markízy riaditeľ spravodajstva lídra, Henrich Krejča.

Jednou zo súčastí magazínu bude varenie s Mariánom Lechanom, ktoré bude, na prvý pohľad, presným opakom relácie 15 minútový kuchár na Joj, ktorá bežala na jeseň pred Novým bývaním. Redaktor Markízy sa má s divákmi podeliť o recepty, ktoré na osobu vyjdu maximálne do jedného eura. „Vytvoríme luxusnú kombináciu za strašne málo peňazí,“ povedala šéfdramaturgička Reflexu, Zuzana Štelbaská. Aj ingrediencie tak budú ľudové, Gabo Kocák v relácii Joj častokrát prichádza so surovinami, ktoré bežný divák ani nepozná.

V magazíne dostanú priestor aj témy ohľadom architektúry, bytov a bývania. Práve tie sú najobľúbenejšími u šéfa správ, Krejču. Chýbať by nemal ani interiérový dizajn, ktorý je stabilnou súčasťou vynoveného Nového bývania. Dôjsť by mohlo aj na záhrady, ktorým sa zas chce Joj špecificky venovať v novej relácii Nová záhrada.

Pravidelnou súčasťou Reflexu špeciál bude rubrika „Premena týždňa„, ktorú bude mať pod palcom moderátorka Telerána Lenka Šoóšová. Tá bude s tímom vizážistov chodiť ako priamo za diváčkami, tak sa bude nachádzať na rôznych miestach na Slovensku, ktoré televízia ohlási na svojom webe a Facebooku. Podobný formát s názvom Premena ponúka na lifestylovom webe preženu.sk Joj, najznámejšia v tomto žánri je relácia Zmenáreň, ktorú kedysi vysielala Jednotka RTVS.

Chýbať nebudú ani reportáže. Na starosť si ich zobrala redaktorka Lenka Perželová, pričom bude sledovať rôznych ľudí, ktorí žijú iným životom alebo podstupujú experiment. „Reportáže sme si nazvali pracovne život bez. Ukážeme napríklad ľudí, ktorí sa rozhodli žiť alternatívnym spôsobom života, prípadne žijú úplne bežne, ale rozhodli sa podstúpiť nejaký experiment. Budú žiť napríklad týždeň bez jedla, dva týždne bez akejkoľvek techniky,“ povedala Štelbaská.

Magazín pobeží pravidelne raz do týždňa, oproti klasickému Reflexu bude mať predĺženú stopáž a zaplní celú vysielaciu hodinu. Moderátorkou sa stala Martina Šimkovičová.

Čítať viac...
Nahor