Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Ťaženie Joj pokračuje: Všetky jej stanice porazili konkurentov, Búrlivé víno už predbehlo aj Inkognito!

Markíza po druhý raz v týždni prišla o pozíciu lídra na trhu, Joj dosiahla vo štvrtok výrazný náskok v prime-time ako skupina.

Markíza sa tento týždeň trápi. Nedarí jej výraznejšie odskočiť od jej konkurencie, pričom už po druhý raz sa ňou nechala rovno predbehnúť.

Veľký rozdiel medzi hlavnými komerčnými stanicami nastal o 18-tej, kde sa mimoriadne prepadlo Bez servítky. To sa dostalo do podobnej situácie ako prepadák Majster pekár, pričom v podieli šou dosiahla hodnotu len pod 12 %. Moja mama varí lepšie ako tvoja v tom čase získala share 24,5 %. Konkurenciu kuchárskym šou robil s treťou tretinou hokej, Slovakia Cup sa mal po hýbať pod 9, 10 a nad 10 % v 12 – 54.

Joj bodovala aj so spravodajskými reláciami. Krimi dosiahli vyrovnaný výkon s TNkami, v podieli uhrali 26,5 %, Noviny boli lídrom, šli pod 29 %. Televízne noviny mali ďalší slabý deň s podielom takmer 26 %. Joj mala sledovanejší aj servis o športe a počasí, Najlepšie počasie sa opäť dostalo na pozíciu jednotky dňa.

Oproti minulému štvrtku si Joj polepšila so seriálom Naši. Ten po týždňovom poklese rástol bližšie k desiatim ratingom, keď ho malo sledovať 9,7 % divákov s podielom 25,8 %. Televízia sa už rozhodla pre výrobu druhej série. Búrlivé víno značne zaostalo, keď atakovalo sedem ratingov s podielom pod 19 %. Po prvý raz ho dokázalo poraziť Inkognito štartujúce po deviatej, ktoré prekročilo sedem ratingov a v podieli šlo pod 23 %. Markíze sa nedarí so Zámenou manželiek, tá sa tesne prehupla cez 19 %. Výrazne rástla až po skončení Inkognita.

Do večernej sledovanosti prehovorila aj Jednotka s koncertom Peter Nagy – 30 rokov na scéne, ktorý malo sledovať celkovo cez 170-tisíc divákov, v podieli v oboch cieľovkách uhrala cez 8 %.

Aj medzi menšími stanicami uspeli kanály Joj. Plus i Wau dokázali predčiť svojich priamym konkurentov a v prime-time ich poraziť. Plus sa darilo s Profesionálmi s podielom 7,5 % a tiež Pláži s podielom cez 7 %. Dajto malo tiež silný film, do polnoci trvajúci Pán prsteňov: Dve veže šiel až cez 8 %. Malo však slabší čas medzi 19-tou a 20:30.

Wau sa zas podarilo v hlavnom vysielacom čase predbehnúť o takmer pol bodu Domu. Bodovala s kriminálkami, keď ju Kosti dostali cez 4 %, Vtierka Castle šla až pod 5 %. CSI: Miami sa k blížila k 4 %. Doma s Monkom atakovala 3 %, Mentalista tesne prekročil 4 %, prvý diel Lásky na druhý pokus šiel o málo cez 5 %.

Značný náskok získala televízia z Koliby ako skupina, keď mala Joj Group ísť v prime-time cez 34,5 % a oproti Markíza Group mala náskok vyše päť a pol percenta. Celodenne vyhrala skupina Markízy o vyše dva a pol percenta.

Čítať viac...
Nahor