Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Táto jeseň bude mimoriadne nabitá: Televízie chystajú filmové premiéry najväčších trhákov!

Popri pôvodnej tvorbe sa televízie sústreďujú na zisk najlákavejších filmových premiér, túto jeseň odvysielajú hneď niekoľko najväčších trhákov vôbec.

Čo všetko z pôvodnej tvorby televízie prichystali pre najbližšie mesiace je pomaly známe, no nemenej zaujímavé sú filmové tituly, ktoré budú taktiež patriť k highlightom nadchádzajúcej sezóny. Do vysielania sa totiž dostanú snímky z mimoriadne silného roku 2015, ktorý prepisoval historické rebríčky a priniesol niekoľko filmov patriacich k najúspešnejším na svete.

Až štyri filmy, ktoré budú mať slovenskú televíznu premiéru túto jeseň, sú súčasťou rebríčka TOP 7 najziskovejších snímok filmovej histórie. Patria doň kinohit Jurský svet, návrat Star Wars: Sila sa prebúdza, posledné Rýchlo a zbesilo 7 s Paulom Walkerom či pokračovanie Avengers 2: Vek Ultrona. Všetky snímky odvysiela v najbližších mesiacoch Joj, ktorá ich získala v rámci lukratívnych balíkov so štúdiami Universal a Disney.

Spolu s týmito filmami chce Joj na jeseň uviesť až sedem najnavštevovanejších titulov v našich kinách v roku ich premietania. Najväčším lákadlom bude animák Mimoni spoločne s kontroverzným trhákom 50 odtieňov sivej, ktoré ovládli slovenské kiná v roku 2015. Joj má takisto v pláne uviesť dosiaľ najnovšiu bondovku Spectre.

Televízia z Koliby zároveň na jeseň vytiahne filmové spracovanie Popolušky (2015) či rozprávkový fantasy muzikál s Meryl Streep Príbehy z lesov (Into The Woods, 2014). Pripravenú má mať aj komédiu Pitch Perfect 2 (2015) či športovú drámu so Sylvesterom Stallonem Creed (2016).

Z akčných ťahákov chce uviesť filmy Kuriér: Reštart (2015), Ant Man (2015), No Escape (2015) s Pierceom Brosnanom či Deepwater Horizon: More v plameňoch (2016) s Markom Wahlbergom. Odvysielať tiež má snímky vychádzajúce zo skutočných udalostí, konkrétne dobrodružný triler Everest (2015) a výpravnú ruskú vojnovú drámu Panfilov´s 28 (2016).

Joj plánuje najväčšie jesenné filmy uviesť v nedeľnom prime-time, kde bude konkurovať šiestej sérii tanečnej šou Let´s Dance. Proti jej štartu, na nedeľu 3. septembra, vytiahla hneď veľký ťahák Rýchlo a zbesilo 7.

Ani Markíza neostane s filmovou ponukou pozadu. Jej najväčším lákadlom budú dve domáce komédie, ktoré v tomto roku pritiahli do kín desaťtisíce návštevníkov. Tou najsilnejšou bude romantická snímka Všetko alebo nič, ktorá na začiatku tohto roka prepisovala rekordy návštevnosti slovenských filmov. Hneď za ňou sa v rebríčku najnavštevovanejších slovenských filmov počas otváracieho víkendu nachádza Cuky Luky Film, na ktorý taktiež čaká túto jeseň televízna premiéra.

Markíza rovnako uvedie české premiéry, odvysielať plánuje premiéru najnovšej komédie Zdeňka Trošku Strašidlá (2016) či komédiu s Bolkom Polívkom Manžel na hodinu (2016). Až na druhú polovicu roka televízia odložila premiéru českej rozprávky Řachanda (2016), stihne ju nasadiť ešte v utorok 29. augusta. Pôvodne s ňou rátala na Veľkú noc.

Krátko na to v sobotu 2. septembra sa do vysielania dostane prvý z veľkých jesenných titulov Markízy. Aj ona zakúpila ruský vojnový skutočný príbeh, keď uvedie snímku Bitka o Sevastopoľ (2015). Práve soboty budú kľúčovým filmovým dňom na Markíze, počas ktorého nasadí najsilnejšie tituly. Potvrdí to hneď o týždeň, keď proti štartu Take Me Out v sobotu 9. septembra vytiahne jej najväčší zahraničný akčný ťahák s Dwayneom „The Rock“ Johnsonom San Andreas (2015).

Markíza má pre nadchádzajúce mesiace pripravenú aj kino snímku Dievča vo vlaku (2016), ktorú stihne uviesť už v piatok 8. septembra, či rodinné fantasy Kamoš Obor (2016). Kým Joj bude ženské publikum lákať na hit 50 odtieňov sivej, Markíze sa podarilo získať pokračovanie filmu s Channingom Tatumom – Magic Mike XXL (2015).

Na jeseň sa na Markíze objaví aj akčné krimi s Liamom Neesonom Nočný bežec (2015), triler s Melom Gibsonom V mene krvi (2016) či akčná komédia Krycie meno U.N.C.L.E. (2015). Prichystanú má aj vojnovú akčnú drámu 13 hodín: Tajní vojaci z Bengházi (2016), psychologický triler s Juliou Roberts a Nicole Kidman Tajomstvo ich očí (2015) alebo komédie Ocko je doma (2015) a Stážista (2015) s Robertom de Nirom.

Očakávané premiéry nebudú chýbať ani na Jednotke RTVS. Prinesie hneď niekoľko česko-slovenských snímok, v premiére uvedie aj tohtoročný hit Únos či filmy Teória tigra, Finále, Richard Müller – nespoznaný a Piata loď.

Čítať viac...
Nahor