Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Tanec snov vo finále s rekordami, Markíza taktizovala s brejkami! Noviny Joj pokorili TNky

Nedeľa bola pre lídra rozpačitá. Aktualizácia.

PIATOK: Ďalší prepad Búrlivého vína, seriál prehĺbil svoje dno! Finále Miss Slovensko medziročne stúplo

SOBOTA: Prvý víkendový deň ešte veľké prekvapenia nepriniesol. Podvečer sledovanosť opäť ovplyvňoval hokej, prípravný zápas Slovenska s Lotyšskom sa v najsilnejšej tretej tretine prehupol podľa našich informácií cez tri ratingy a podiel 22 % (12 – 54) a stal sa v tom čase lídrom. Zápas však končil pred pol siedmou, vďaka čomu sa Smotánka mohla tešiť z voľného priestoru a vysokého podielu 27,4 %. Až od svojej druhej polovice mala voľnejšie konkurenčné prostredie Nová záhrada, celkovo tak uhrala len podpriemerný podiel 12 %.

Večer príliš nevyšla Joj filmová premiéra, keď sa snímka To bude boj! dostala len na priemernú hranicu 20,4 % podielu. Film Zamenení na Markíze skončil pod priemerom stanice s podielom 22,2 %. Jednotka sa s tradičným sobotným programom dostala na obvyklé čísla, Nečakané stretnutia ani v dlhodobom horizonte na výkony aj posledných slabších vydaní Pošty pre teba nemajú, keď uhrali podiel 14,6 %, vyššie boli Pravdivé príbehy s podielom 16,3 %, Neskoro večer sa dostalo na úroveň 13,5 % (12+).

Z menších staníc proti sebe tesne bojovali Doma s Plus, ženská stanica uviedla romantiku Láska v New Yorku s podielom takmer 7 %. Profesionáli Plus v tom čase uhrali podiely nad 6 %, Kolabs 5 %. Dajto sa hýbalo okolo tradičnej sobotných troch percent.

NEDEĽA: Posledný deň týždňa prekvapil obe televízie. Lepší pocit z výsledkov sledovanosti však môžu mať na Kolibe, keď sa im podarilo niekoľko úspechov. Tie sa začali črtať už podvečer, kedy bolo Nové bývanie lídrom s podielom cez 23 %. Domov na kľúč zaostal výraznejšie s podielom 18,5 %, reprízový Kredenc spadol ešte nižšie k hranici 17 %.

Výkon v access-time je mimoriadne dôležitý pre nábeh na správy, čo Markíza pri svojom slabom nedeľnom výkone pocítila. Televízne noviny jej totiž padli k podielu 30,7 % s ratingom 8,7 % a dokonca zaostali za Novinami Joj o jedinú desatinu ratingu. Hlavné spravodajstvo Joj dosiahlo podiel 29,1 %.

Po pol ôsmej sa do jasného vedenia dostala Markíza, ktorá odvysielala očakávanú kinopremiéru dokumentu o Pavlovi Demitrovi  38 – Filmová pocta hokejovej legende. Bez prekvapení sa film stal jasným víťazom nedele s ratingom 12,9 % a podielom 34 %. Markíza však napriek istote s nadpriemernými číslami obetovala v dokumente jeden brejk, konkrétne ho vynechala pred deviatou. Namiesto toho druhý brejk medzi 20:00 – 21:00 zaradila po Počasí pred dokument okolo pol deviatej. Z toho dôvodu televízia túto nedeľu vynechala Šoubiz noviny.

Aj mimoriadnou zmenou v nastavení brejkov sa Markíza, pravdepodobne, pokúsila dostať k potlačeniu výkonov Tanca snov. Finále tanečnej šou na Joj však vykázalo presný opak, keď pokorilo niekoľko rekordov. Tanec snov dokázal byť lídrom v 12+, kde ho sledovalo vôbec najviac divákov zo všetkých ôsmich vydaní – celkovo 592-tisíc. Dokument 38 sledovalo 535-tisíc divákov. Aj v 12 – 54 sa Tanec snov dostal k rekordu a to v podieli, keď uhral share 25,9 %. Z hľadiska ratingu zopakoval minulotýždňový výkon, ktorý znamená dorovnanie rekordu, 8,1 %.

Z menších staníc sa do čela dostalo Dajto s filmom Za mrežami a podielom pod 7 %, dvojporcia Zámeny manželiek sa hýbala okolo 5 %, snímka Krvavé diamanty na Plus uhrala share pod 5 %.

Keď sme už spomenuli nedeľné tesné víťazstvo Novín Joj nad Televíznymi novinami, spomeňme tiež, že v sobotu sa v čele udržala hlavná spravodajská relácia Markízy. Ani v tento deň sa však netešila z vysokého podielu, keď uhrala share 31 %. Noviny na Joj dosiahli 24,5 % a na Televízne noviny stratili necelý rating. Zaujímavosťou je, že sa Joj v nedeľu dostala do pozície celodenného aj prime-time lídra v skupine 12+, na ktorú už však televízie necielia, no čoraz radšej uvádzajú výsledky práve v tejto cieľovke.

Čítať viac...
Nahor