Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Tanec snov má problém: Diváci odhalili rozpor v hlasovaní, vypadnúť mal niekto iný!

Televízia presný výklad pravidiel na webe neuvádza, no informácia, ktorú uviedol Rozboril, s realitou nesedí.

Televízna dvojka sa potýka s problémom. Tento raz nemusí riešiť zostrenú konkurenciu zo strany Markízy, ale vlastné zaváhanie a to v tej najcitlivejšej veci, vyraďovaní súťažiacich. Upozornili na to diváci šou.

Rozpor v rámci hlasovania a prideľovania bodov jednotlivým párom nastal v prípade tajného porotcu. Tak, ako diváci, aj porotcovia vytvárajú svojím hlasovaním a hodnotením jednotlivých párov poradie, ktoré sa po skončení súťažnej časti premieňa na body. Pár, ktorý skončil v rebríčku na prvom mieste, získa najviac bodov, pár naspodku tabuľky najmenej. V prípade, že niektoré páry získali rovnakú známku od poroty, umiestňujú sa na delenom mieste a inkasujú rovnaký bodový zisk. Názornú ukážku nájdete nižšie na obrázku.

tanec snov preratanie znamok na body

Rovnaké premieňanie známok na body by sa malo diať aj v prípade známkovania tajného porotcu. V druhom aj treťom vydaní Tanca snov, kedy sa už zo súťaže vyraďovalo, to povedal Vilo Rozboril.

Rozboril vysvetľuje pravidlá tajného porotcu

Realita však bola iná. Moderátori totiž k celkovému bodovému hodnoteniu jednotlivých párov prirátali známku tajného porotcu, ktorú im udelil za ich tanečný výkon. Tento omyl razom vytvoril inú tabuľku. Zlyhanie je, v rámci súťaže, o to závažnejšie, že v druhom kole šou mal vypadnúť niekto iný.

Televízia nepremenila hodnotenie tajného porotcu na body. V grafike pri „hosťovi“ uvádza známku, ktorú páru udelil, nie prepočet na body. Ide pri tom o grafiku s definitívnym bodovým ziskom pre pár (tajný hosť udelil v 3. kole páru známku 8, podľa rebríčka to znamenalo bodovú hodnotu 5 bodov)
tanec snov nespravne pridavanie bodov tajneho porotcu

Ukážka prerátavania známok tajného porotcu na body. Výsledky sú z 2. súťažného kola, kedy zo súťaže vypadol nesprávny pár
tanec snov 2 kolo znamky a preratanie na body tajneho porotcu

Joj však mala v tomto prípade z pekla šťastie. Podľa správneho, resp. ohláseného spôsobu bodovania, mali v druhom kole vypadnúť raper Rakby s Veronikou Fialovou. Zo súťaže však odišli Lukáš Latinák s Natáliou Kubičkovou. Televízia však nakoniec hasiť problém nemusí. Na začiatku tretieho kola totiž odstúpil zo súťaže Ján Dobrík, čím sa so súťažou rozlúčila aj jeho snívajúca partnerka Dominika Geregová. Vypadnutý pár z druhého kola, Latinák s Natáliou, sa tak vrátili do súťaže, vrátil by sa teda aj Rakby s Veronikou.

Takto vyzerá tabuľka podľa nesprávneho prirátavania bodov od tajného porotcu, ku ktorému došlo v 2. kole Tanca snov. Moderátori nakoniec ani neoznámili, že Rakby s Latinákom mali rovnaký počet bodov a podľa akého kľúča vypadol práve herec. Podľa všetkého však rozhodovalo poradie diváckych hlasov
tanec snov tabulka 2 kolo nespravne preratanie hodnotenia tajneho porotcu

Takto mala vyzerať tabuľka 2. kola Tanca snov
tanec snov tabulka 2 kolo spravne preratanie hodnotenia tajneho porotcu

Televízia si pochybenie nevšimla ani v treťom kole. Opäť nepremenila známky tajného porotcu na poradie a k celkovému hodnoteniu párov prirátala samotné známky. Znovu môže Joj hovoriť o veľkom šťastí, keď napriek nesprávnemu zostaveniu rebríčka postupujúcich a vypadávajúceho páru by sa so súťažou aj podľa regulérneho postupu lúčila Adriana Kmotríková s Petrom Rumanom.

Takto vyzerala tabuľka 3. kola Tanca snov podľa nesprávneho prirátania bodov
tanec snov tabulka 3 kolo nespravne preratanie hodnotenia tajneho porotcu

Takto mal vyzerať správny bodový súčet
tanec snov tabulka 3 kolo spravne preratanie hodnotenia tajneho porotcu

Televízia pochybenie priznala. Ako vysvetlenie situácie uviedla, že zlyhal počítačový softvér. S tým mala skutočne problémy už od počiatku súťaže, viac informácií nájdete v tomto článku.

Čítať viac...
Nahor