Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Talent kompletne mení moderátorov, prvýkrát so zmiešanou dvojicou! Televízie stavia na nečakané mená

Kým v porote dochádza pre nový ročník šou k výmene len na jednej stoličke, na mieste moderátorov sa predstaví úplne nová dvojica.

Joj pre v poradí už siedmy ročník talentovej šou Česko Slovensko má talent postupne predstavuje viacero noviniek. Týkajú sa aj najzásadnejších porotcovských a moderátorských postov, kde dochádza k viacerým zmenám.

Medzi porotcami sa po prvýkrát od spustenia šou nepredstaví Lucie Bílá, s ktorou sa nemali televízie zladiť na termínoch nakrúcania. Na jej mieste ju nahradí iná česká speváčka Marta Jandová, ktorá už má s porotcovaním v televíznej šou skúsenosť. Dvakrát bola súčasťou poroty federálnej Superstar. V porote pokračujú Jaro Slávik, Diana Mórová a Jakub Prachař.

Na mieste moderátorov dôjde v siedmej sérii Talentu k radikálnej zmene. Zopakuje sa tak situácia z roku 2015, kedy Joj pripravovala piaty ročník talentovej šou po ročnej pauze a predstavila vynovenú podobu šou s viacerými novinkami, aj novými moderátormi. Vtedy však zmena nastala v dôsledku ústupu spolupráce na projekte českej televízie Prima a Joj tak vybrala kompletne slovenskú dvojicu – Marcela Forgáča a Milana Zimnýkovala.

Tí Talentom sprevádzali v dvoch sériách a v tej najnovšej sa už nepredstavia. Tentoraz sa Prima vrátila do úzkeho partnerstva s Joj pri príprave ČSMT a program tak opäť dostane česko-slovenskú dvojicu. Televízie pritom prvýkrát stavia na zmiešanú dvojku a nebudú nasledovať trend formátu Got Talent v čisto mužských dvojiciach.

Joj pri svojom výbere moderátora prekvapila, keď stavila na aktuálne populárnu herečku Lujzu Garajovú Schramekovú. Na slovenskej obrazovke prerazila najmä po seriáloch Divoké kone a Naši. Na tohtoročnom galavečere OTO dokonca získala ocenenie herečka roka. Garajová si aj na tomto večere vyskúšala na chvíľu spolumoderovanie s moderátorom galavečera, Matejom „Sajfom“ Cifrom, no dopadlo rozpačito. Schrameková zatiaľ moderátorských skúsenosti veľa nemá, televízia bude, pravdepodobne, stavať na jej improvizačných schopnostiach, roky vystupuje ako stand up komička.

Schrameková vytvorí dvojičku s aktuálnou hviezdou na českom trhu, mladým hercom a spevákom Davidom Gránskym. Samého ho objavila talentová šou, keď sa v roku 2008 zúčastnil českého X Factoru a prebojoval sa do finálových kôl. V roku 2016 bol jednou z hlavných postáv českej verzie Tvoja tvár znie povedome, obsadil druhé miesto. Gránsky patrí k obsadzovaným českým hercom, kým v minulosti bol skôr tvárou projektov Novy, od roku 2016 sa už objavuje na Prime a v seriáloch Ohnivé kura či Modrý kód. Gránsky sa tiež aktuálne slovenským divákom spopularizoval v mimoriadne virálnej kampani Dermacol pro muže, kde sa objavil spoločne s slovenskými spevákmi Kristínou a Igorom Timkom.

Čítať viac...
Nahor