Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Talent so štyrmi brejkami, medzitýždenne ale podrástol! Rodinné prípady na novom dne

Podvečer Markízy je na tom horšie ako s Kukučkou.

Po Markíze, ktorá prednedávnom nadĺžila trvanie Hornej Dolnej o tretí brejk, prišla s podobným rozhodnutím aj Joj v Česko Slovensko má talent. Jeden z posledných kastingov piatej série natiahla bližšie k pol jedenástej a zaradila doň štvrtú reklamnú prestávku. Napriek tomu si šou dokázala oproti minulému týždňu polepšiť, keď mala dosiahnuť rating 12,5 % s podielom až 36,2 %. Rástla najmä v podieli na trhu, pred týždňom mala o takmer dva a pol bodu menej. Vtedy pri obrazovke pribudli aj futbaloví diváci.

Podobne ako Talent si medzitýždenne polepšil aj sitkom Svet podľa Evelyn na rating 4,8 % a podielom 19,5 %. Dostal sa tak už aspoň nad staničný priemer, no s prispením silného nábehu.

Markíza bola podpriemerná s Búrlivým vínom, ktoré si oproti minulej strede polepšilo v podobnom poere ako spomínané programy Joj. Rástol najviac o pol ratingu, keď atakoval sedmičku, v podieli to stačilo len na podpriemer pod 20 %. Výrazne narástla Farma, ktorá sa dostala v podieli na takmer 27 %, polepšila si o takmer rating.

Medzi menšími si najlepšie viedla Doma, Mentalista aj prvá Dila šli nad šesť percent, Kuriér na Plus uhral 3 a 5 %. Nočný let na Dajto sa prehupol cez štvorku, slabší večer mala Wau s kriminálkami a podielmi len tesne pod 1,5 a 2 %.

Podvečer sa situácia ešte viac zhoršila Markíze, ktorej Rodinné prípady prepadli s dosiaľ najhorším podielom len nad 14 %. Seriál tak naďalej potvrdzuje, že je horšou voľbou ako Kukučka. Markíza ešte bude čakať, ako sa situácia vyvinie po tom, čo kuchársku šou Joj opustia aktuálni hrdinovia Habovci. Moja mama varí lepšie ako tvoja sa totiž síce po utorňajšom rekorde vrátila späť pod tridsiatku, no stále do vysokého nadpriemeru s podielom pod 28 %.  Televízne noviny šli nad 29 %, Noviny nad 27 %. Najsledovanejším programom dňa sa stal Talent.

Čítať viac...
Nahor