Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Talent sa vrátil silnejší ako v predošlom ročníku, siedma séria štartovala na tridsiatke!

Markíza a Joj spolu pri štarte novej sezóny s hlavnými programami prekročili ratingovú 20-tku.

Nová televízna sezóna odštartovala. Televízie od včerajšieho večera začínajú s nasadzovaním hlavným sezónnych ťahákov, ktoré zaplnia ich program už od tohto týždňa. Ako prvá stihla nástup jedného zo svojich hlavných programov Joj, keď v nedeľu uviedla v poradí siedmu sériu Česko Slovensko má talent. Talentovej šou sa podarilo medzi ročníkmi pri štarte posilniť, keď si jej tohtoročný nástup malo pozrieť 11,4 % divákov s podielom 30,1 %. Celkovo šou sledovalo 610-tisíc divákov.

Pred dvomi rokmi štartoval Talent rovnako v nedeľu, proti nemu však stál nástup tretej série Tvoja tvár znie povedome. Vtedy šiesta séria Talentu štartovala na úrovni 8,8 ratingu s podielom 23,7 %, Markíza bola s Tvojou tvárou nad 11 ratingami.

Tento rok si televízie tieto výkony vymenili. Markíza štartu siedmeho Talentu konkurovala premiérou českej komédie Špunti na vode s ratingom 9,1 % a podielom 24,2 %. Následne zreprízovala štart desiatej Farmy s podielom 18 %, Joj s filmom Vykúpenie z väznice Shawshank v druhej časti večera dosiahla podiel okolo 22 %.

Z menších staníc uspelo najmä Dajto s filmom Elitní zabijaci a podielom nad 8 %, Nesmrteľný na Plus šiel pod 6 %. Doma sa nedarilo s filmom Vysnívaná láska a podielom 2,5 %, Wau na tom bola podobne s Myšlienkami vraha pri podieli takmer 2,5 %, následne spadla len na úroveň okolo percenta.

Podvečer sa podarilo byť taktiež vpredu Joj s premiérovým Novým bývaním a podielom 19,5 %, Babovřesky 3 na Markíze šli nad 16 %. Televízne noviny podliezli 27 %, ratingovo ich dorovnali Noviny pri podieli nad 25 %. Celkovo si správy Joj pozrelo cez 575-tisíc divákov, Televízne noviny ich mali vyše 480-tisíc.

Najsledovanejším programom dňa sa stala šou Česko Slovensko má talent, v celkovom publiku ju predbehlo len Najlepšie počasie. Talent Joj vyniesol aj líderstvo v prime-time s podielom 25,5 %, Markíza bola nižšie o bod a pol. Už dnes ju však od podvečera posilnia Oteckovia, ktorí budú tvoriť nábeh aj pre Televízne noviny, a v prime-time Susedia.

Čítať viac...
Nahor