Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Talent s najlepším podielom od roku 2016, pokoril novú hranicu! Milujem Slovensko na dvojročnom rekorde

Talent ako sa ako prvý z hlavných programov sezóny dostal nad šesťstotisícovú hranicu, rekord sezóny vylepšil aj u mladých. Markíze sa v nedeľu s česko-slovenským kolom dvihla Tvoja tvár, u mladých divákov ale nestačila na premiéru Joj. 

Záver týždňa opäť priniesol rekordné výsledky. Z dosiaľ najlepšieho výkonu nielen v sezóne, ale rovno od roku 2018, sa tešilo piatkové Milujem Slovensko, ktoré podľa RTVS sledovalo uplynulý týždeň 474-tisíc divákov s podielom na trhu 23,1 %. Išlo tak o najvyššiu hodnotu súčasnej aj minulej série. Šou sa dosiaľ najvyššie v roku dostala aj u mladých divákov, kde poskočila na rating 7,3 % s podielom 21,6 %, pričom tesne ratingovo porazila aj Farmu. Tá medzitýždenne klesla s piatkovým Duelom o približne jeden rating.

Najsledovanejší program týždňa mimo spravodajstiev opäť priniesla sobota vďaka šou Česko Slovensko má talent. Tá medzitýždenne stúpla o necelý rating na nový rekord ôsmej série 11,7 % s podielom 33,2 %, čo má byť najvyšší výkon za posledné tri série od roku 2016. Talent sa navyše priblížil k ratingovému rekordu ostatných troch sérií, ktorý vlani dosiahol úroveň 11,8 %. Zároveň Talent pokoril novú hranicu v počte divákov, keď ako prvý hlavný program tejto sezóny prekročil hranicu šesťstotisíc s celkovo 613-tisíc divákmi pri podieli 29,8 %. Markíze sa celú sezónu v soboty nedarí s filmami, so snímkou xXx: Návrat Xandera Cagea padla mimoriadne hlboko na takmer tretinový výkon Talentu.

Markíza si však polepšila v nedeľu, kde jej výraznejšie oproti priemerom série poskočila ťažisková šou Tvoja tvár znie povedome. Medzitýždenne mala u mladých divákov porásť o rating na 8,1 % s podielom 26,5 %, za čo mohla vďačiť aj špeciálnemu česko-slovenskému kolu. Tesne sa však pred šou dostala premiéra Security na Joj ratingom 8,3 %. Tvoja tvár ale viedla v počte divákov, kde ich mala 445-tisíc, Joj nedeľný film rástol napriek minulotýždňovému rekordu Múmie medzi jesennými filmami u mladých divákov, Security sledovalo 403-tisíc divákov.

Najsledovanejším programom týždňa, a dosiaľ aj celej jesennej sezóny, v mladšej cieľovke 12-54 sa vďaka ratingu 11,7 % stala šou Česko Slovensko má talent, ako jediný program týždňa dosiahla aj pokorila hranicu 11 ratingov. Nasledovali ju Sestričky novým rekordom celého seriálu 10,9 % a stredajšie Televízne noviny ratingom 9,9 %. V celkovom publiku zas týždeň opäť ovládli nedeľné Noviny Joj, ktoré si pozrelo celkovo 638-tisíc divákov. Za nimi skončili nedeľné Najlepšie počasie a stredajšie Počasie Markízy, ktoré sa hýbali na úrovni 616 a 615-tisíc divákov, nasledovalo ich Česko Slovensko má talent so 613-tisíc divákmi.


Zdroje dát: oficiálne dáta zdroj PMT/TNS, tlačové správy TV Markíza, JOJ, RTVS, portály Stratégie.sk, Mediálne.sk, Aktuality.sk, Facebook, Instagram
Vysvetlivky: komerčná cieľovka, mladí diváci – obchodná cieľová skupina divákov vo veku 12-54 rokov, celkové publikum – všeobecná trhová sledovanosť divákov vo veku 12+

Čítať viac...
Nahor