Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Takýto šok Markíza nečakala: Horná Dolná rapídne padla, Inkognito s historickou výhrou! Preberá jej divákov

Markíza minulý týždeň posilnila nasadením premiérovej Hornej Dolnej, tá hneď s druhou časťou novej série stratila dve percentá divákov.

Horná Dolná sa s piatou sériou uviedla dosiaľ najslabšie zo všetkých sérií, no Markíze v ťažkých časoch priniesla veľký nadpriemer. Slot po Divokom Zapadákove dvihla takmer trojnásobne, no to v ďalší týždeň už neplatí. Komediálny seriál prekvapivo s druhou časťou padol, pričom historicky sa nechal predbehnúť aj konkurenčnou zábavnou šou. Horná Dolná mala prísť v komerčnej cieľovke o dva ratingy a klesnúť na 10,3 % s podielom 28,3 %. S týmto výkonom zaostala Horná Dolná za ostatným dielom seriálu Prázdniny. Aj keď pre Markízu ide stále o silné čísla, pre samotný seriál už nie. Jeho zásadný pokles zo 14 – 15 ratingov nastal minulú jeseň a aktuálne pokračuje.

K téme: Markíza reaguje, s Hornou Dolnou je aj po jej najhoršom výkone od štartu spokojná!

Väčšinu odídených divákov k sebe naspäť pritiahlo Inkognito, ktoré oproti minulému pondelku narástlo až o 1,5 ratingu a popri premiérovej Hornej Dolnej malo dosiahnuť výrazne najlepší rating 8,5 % s podielom 23,9 %. V najsilnejších časoch dosahovalo Inkognito voči novým častiam komediálneho seriálu okolo sedem ratingov.

Ešte silnejšie bolo Inkognito v univerzálnej cieľovke, kde sa mu prvýkrát podarilo Hornú Dolnú predbehnúť. Kým seriál medzitýždenne stratil okolo 90-tisíc divákov a udržal sa na hranici takmer 445-tisíc, zábavná šou rástla s celkovým počtom 530-tisíc divákov. Ešte vlani na jeseň bol historický úspech Inkognita priblíženie sa Hornej Dolnej s odstupom 50-tisíc divákov, v roku 2015 bol priemerný rozdiel 380-tisíc v prospech komediálneho seriálu.

Časť divákov stratila oproti minulému pondelku aj Farma, strata ale bola výrazne menšia, v podieli uhrala vyše 23 %. Reprízové Inkognito nebolo ďaleko, šlo pod 23 %, rovnaký share uhral aj Kredenc. Z ďalších staníc Vymenené životy dosiahli nad 6 a 8 %, Šanghajskí rytieri na Plus pokorili 4 %. Pod túto hranicu šla Smrtonosná zbraň na Dajto, kriminálky Wau sa hýbali tentokrát len okolo 1,5 – 2 %.

Rodinné prípady podvečer tesne prekročili 18 %, udržali sa pred Moja mama varí lepšie ako tvoja, ktoré atakovalo 17 %. Markíza vyhrala aj s Televíznymi novinami, ktoré mali ísť o málo nad 25 %, Noviny sa dostali len nad 23 %. Najsledovanejším programom dňa bola napriek poklesu Horná Dolná.

Čítať viac...
Nahor