Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Takýto bude program RTVS k prezidentským voľbám. Pripravila aj špeciálne jingle (audio)

Rozhlas a televízia Slovenska pripravujú k nadchádzajúcim Prezidentským voľbám 2014 špeciálne vysielanie. Pozrite si podrobnosti. 

RTVS sa prezidentským voľbám bude podrobne venovať ako prostredníctvom rozhlasu tak televízie. Predvolebné vysielanie odštartuje dnes 28. februára. RTVS sa rozhodla okrem spoločných diskusií vyspovedať jednotlivých kandidátov formou štrukturovaných rozhovorov. „Uprednostnili sme túto formu pred klasickou platenou politickou reklamou,“ vyjadril sa generálny riaditeľ verejnoprávnej inštitúcie Václav Mika. Štruktúra otázok týchto rozhovor a takisto aj časový priestor bude pre všetkých kandidátov rovnaký. Každý kandidát má dostať priestor 3x po sedem minút, pričom televízia zabezpečí aj tlmočenie pre nepočujúcich. Otázky počas rozhovorov sa budú týkať aktuálnych tém, najmä kompetencií hlavy štátu, riešení sociálnych problémov, akými sú napríklad nezamestnanosť,  chudoba,  súdnictvo, korupcia, ale aj európske otázky či problematika rómskej menšiny.

Štruktúrované rozhovory s kandidátmi
Moderátori: Marta Jančkárová, Juraj Jedinák
Dvojka a Rádio Slovensko o 16:00
28. 2. 2014 až 11. 3. 2014

Rozhlas a televízia sa budú podrobne venovať aj regiónom. Na Dvojke a Rádiu Patria od 4. do 6. marca  vždy o 10:30 predpoludním dostanú špeciálny priestor témy regionálnych rozdielov či územnosprávneho členenia. Ďalší blok týchto rozhovorov bude nasledovať 10. a 11. marca o 10:30 predpoludním na Dvojke a Rádiu Regina.

Štruktúrované rozhovory s kandidátmi – na tému regióny
Moderátori: Marta Jančkárová, Juraj Jedinák
Dvojka a Rádio Regina o 10:30
10. 3. 2014 – 11. 3. 2014
Dvojka a Rádio Patria o 10:30
4. 3. 2014 – 6. 3. 2014

RTVS krátko pred ukončením predvolebnej kampane, 12. marca, o 16:00 na Dvojke a na Rádiu Slovensko odvysiela „dvojminútové zhrnutie posolstva každého z kandidátov“.

Vrcholom predvolebného vysielania RTVS budú tri debaty s prezidentskými kandidátmi. Tie prebehnú 10., 11. a 12. marca krátko po 20:00 na Jednotke RTVS a na Rádiu Slovensko. Diskusia by mala prebiehať naživo, vysielať sa bude z Bratislavského hradu. „Kandidáti sú zoradení do týchto diskusií podľa priemeru výsledkov štyroch prieskumov volebných preferencií, ktoré si objednal RTVS. Je to štandardný postup aj v iných európskych krajinách, ako príklad by som uviedol vysielanie Českej televízie pred poslednými prezidentskými voľbami v Českej republike,“ povedal k rozdeleniu kandidátov v diskusiách Mika.

1. debata 10. marca 2014
Ján Jurišta, Jozef Behýl, Stanislav Martinčko, Milan Melník

2. debata 11. marca 2014
Helena Mezenská, Gyula Bárdos, Ján Čarnogurský, Viliam Fischer, Jozef Šimko

3. debata 12. marca 2014
Robert Fico, Andrej Kiska, Milan Kňažko, Radoslav Procházka, Pavol Hrušovský

RTVS k predvolebnému a volebnému vysielaniu pripravila aj špeciálne jingle. Všetky programy k prezidentským voľbám tak uvedie s novými zvučkami, ktoré nahral Symfonický orchester Slovenského rozhlasu. Základom nových zvučiek je hudobný motív slovenského hudobného skladateľa Alexandra Moyzesa.

Čítať viac...
Nahor