Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Tak toto sa nestáva: Jednotka aj Dvojka omylom odvysielali rovnaký program súčasne!

Nešlo pri tom o žiadny spravodajský formát či športovú udalosť.

Nezvyčajná vec sa podarila verejnoprávnej televízii, ktorá v rovnakom čase odvysielala súčasne na svojich dvoch kanáloch rovnaký program. Stalo sa tak v stredu 14. januára 2015, keď stanice po 23:50 začali naraz vysielať magazín Autosalón. Všimol si to portál Medan.sk.

V tomto prípade nešlo o plánovanú vec, šéf marketingu RTVS uviedol, že šlo o zlyhanie ako ľudské, tak technické.V tomto konkrétnom prípade je pravda, že chyba nastala pri plánovaní a vysielaní, došlo k technologickému a ľudskému zlyhaniu. Chybu sme zaregistrovali hneď na druhý deň a okamžite sme zabezpečili, aby sa už neopakovala,” uviedol pre portál Juraj Kadáš. Autosalón vyrába spoločnosť 4TV, ktorá motoristickú reláciu ponúkla televíziám zadarmo. V minulosti ho vysielala napríklad aj Joj, v sledovanosti sa to však televízii neoplatilo.

Autosalón bežal v rovnakom čase na Jednotke a na Dvojke /zdroj: Medan.sk
Autosalon_RTVS

Kým v tomto prípade šlo o zlyhanie telerozhlasu, v súčasnosti už nie je ničím výnimočným súbežné vysielanie rovnakého programu na dvoch staniciach. Za čias športovej Trojky sa bežne niektoré veľké športové udalosti vysielali spoločne na Jednotke a športovej stanici, Česká televízia dodnes vysiela hlavné správy spoločne na Jednotke a spravodajskej ČT24, robí tak napríklad aj pri relácii Otázky Václava Moravce, pričom na ČT24 pokračuje relácia druhou časťou aj po skončení vysielania na hlavnom okruhu.

Čítať viac...
Nahor