Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: RTVS

Nové projekty

Tajomstvo mojej kuchyne po 13 rokoch končí! RTVS predstaví novú šou s kuchárskou hviezdou

Verejnoprávna televízia pod novým vedením zásadne mení svoj podvečerný program.

Ďalší dlhoročný program Jednotky končí.

RTVS len pred pár týždňami potvrdila definitívny koniec dlhoročnej podvečernej šou 5 proti 5, ktorú od januára nahrádza vlastnou pôvodnou súťažnou novinkou Traf to!.

V podvečernom čase však končí aj s jednou z ďalších dlhoročných relácií.

V nedele po 18. hodine Jednotka verejnoprávnej televízie od jesene 2009 vysielala úspešnú kuchársku šou Tajomstvo mojej kuchyne, ktorej tvárou bola Kamila Magálová.

Tá sa však rozhodla na konci roka 2020 v relácii skončiť, a to najmä pre odchod michelinského kuchára Pavla Pospíšila, ktorý s Magálovou dlhodobo reláciou sprevádzal. Z obrazoviek sa stiahol v prvom pandemickom roku pre zdravotný stav.

Od odchodu Kamily Magálovej zo šou RTVS len márne hľadala adekvátnu náhradu.

Od februára 2021 miesto po Pospíšilovi v Tajomstvo mojej kuchyne prevzal šéfkuchár Gabo Kocák, ktorý už mal v minulosti vlastnú šou na komerčnej Joj, pre ktorú vyrábal reláciu 15 minútový kuchár. Samotnú Magálovú v programe nahradil spevák Robo Papp.

Zo šou tak zmizla zástupkyňa nežnejšieho pohlavia, čo časť divákov kritizovalo.

Papp v relácii vydržal jeden rok, v januári 2022 televízia ohlásila jeho koniec. V šou ostal jedinou stabilnou tvárou Gabo Kocák, ktorého každý mesiac na mieste spolumoderátorky sprevádzala iná známa žena zo šoubiznisu. Dočasné dvojice si k sebe pozývali aj ďalších hostí.

Nedeľná novinka

Po ďalšom roku už Tajomstvo mojej kuchyne definitívne na RTVS končí.

Šou tak po odchode Magálovej vydržala na obrazovke ďalšie dva roky, po ktorých sa nové vedenie telerozhlasu, na čele s riaditeľom Ľubošom Machajom, rozhodlo pre zmenu.

RTVS už niekoľko týždňov zháňa súťažiacich do novej kuchárskej šou, ktorá bude tentokrát súťažnou.

Novinka ponesie názov Pravidlá mojej ženy, pričom prinesie súťaženie dvoch partnerských párov, v ktorých by práve nežnejšia polovička mala mať s varením skúsenosti a, naopak, jej partner môže byť aj nováčikom.

RTVS sľubuje oddychovú príjemnú šou, ktorou obsadí pôvodný čas Tajomstvo mojej kuchyne, odštartuje ju v nedeľu 15. januára 2023 o 18:20.

Na mieste experta medzi kuchármi sa v novej relácii objaví šéfkuchár Peter Duranský, vôbec prvý Slovák, ktorý získal Michelinskú hviezdu.

Michelinský kuchár Peter Duranský, foto RTVS

„Je to pre mňa niečo nové, keďže ide o úplne odlišnú formu varenia, na akú som zvyknutý. Samozrejme, teším sa a dúfam, že odovzdám súťažiacim niečo z toho, čo som sa sám naučil, kus seba a možno to zmení ich pohľad na prípravu jedál a varenie celkovo. Moderátorská pozícia bude pre mňa niečo úplne nové a mám voči tomu samozrejme rešpekt, ale beriem to ako novú výzvu v mojej kariére a pevne verím, že diváci sa môžu tešiť na veľmi chutné recepty, ktoré si budú môcť pripraviť doma,“ okomentoval Duranský novú výzvu.

Nová relácia Pravidlá mojej ženy je licencovanou šou, v ktorej si dva páry pod vedením skúseného šéfkuchára zmerajú svoje sily v príprave chutných jedál.

„Súťaž sa skladá z dvoch kôl, počas ktorých budú odhalené kuchárske zručnosti partneriek aj šikovnosť ich partnerov a súčasne diváci nahliadnu aj do fungovania rodín, manželstiev či partnerstiev, a budú môcť sledovať ich komunikáciu, zohratosť i drobné láskavé nezhody,“ uviedla RTVS.

 

Čítať viac...
Nahor