Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Tajný vyhadzov Žembovej po referende? Moderátorka prehovorila, ako to je s ňou v RTVS!

V zákulisí a na sociálnych sieťach sa po referende začína šíriť diskusia, že Natália Žembová v RTVS pre kontroverznú kampaň skončila.

Referendum o rodine prinieslo niekoľko búrlivých tém aj v mediálnom prostrední. Jednou z najvýraznejších bola účasť moderátorky RTVS, Nátalie Žembovej, v kontroverznej kampani Aliancie za rodinu a to napriek tomu, že bola stále zamestnaná v telerozhlase.

Moderátorka, ktorá si aktuálne užíva materskú dovolenku, mohla účasťou v spote, ktorý sa nakoniec nešíril iba prostredníctvom internetu, ale vysielal sa aj na televízii Lux, porušiť zákon. „Vo vysielaní programovej služby nesmú v reklame ani v telenákupe účinkovať hlásatelia, moderátori a redaktori spravodajských a politicko-publicistických programov, a to ani v obraze, ani vo zvuku,“ znie zákon.

zembova aliancia za rodinu

Nad ďalšou z tvárí RTVS sa tak zatiahli mračná, no na rozdiel od Kristíny Kormúthovej či Jána Plesníka, Žembovú rýchly koniec v telerozhlase nečakal. Rušno okolo moderátorky postupne utíchlo a jej kauza sa začína opäť diskutovať po referende. Čoraz častejšie sa totiž začína hovoriť o tom, že v RTVS nakoniec vyhadzov dostala. Verdikt nad Žembovej osudom pri tom mnohí spájajú s dátumom referenda, keď sa prepustenia mala dočkať po jeho skončení, kedy by už RTVS nezasiahla svojimi krokmi do predreferendového diania.

Na to, kde je pravda, sme sa opýtali samotnej moderátorky. Tá nepotvrdzuje šíriace sa špekulácie o tom, že by v RTVS skončila. Jej budúcnosť v telerozhlase je však pre kontroverzný spot neistá. „Zatiaľ som v štádiu rokovania. Nič nie je isté,“ vyjadrila sa pre Mediaboom.sk Natália Žembová. Zo špekulácií, ktoré už teraz hovoria o jej definitívnom konci, si však nič nerobí a snaží sa situáciu brať s úsmevom.

RTVS sa k osudu Natálie Žembovej nevyjadrila. Jediným platným stanoviskom ostáva: „Analyzujeme tento prípad, akékoľvek závery by boli predčasné.“

Foto: Nový Čas, internet

Čítať viac...
Nahor