Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Po Susedoch a Kutyilovi pripravuje Andy Kraus nový sitkom Dvojičky! (podrobnosti)

Aj televízna dvojka pripravuje nový sitkom, ktorý by sa mal stať jedným z pilierov programu.

Kým pôvodne mala byť najväčšou komediálnou novinkou na rok 2015 sitkom Markízy Horná-Dolná, čoskoro to už nemusí byť pravda. V čase, keď sa líder pripravuje po dvoch rokoch na vypustenie ďalšieho sitkomu s nádejou, že tento raz bude úspešný, o vznik svojho ťaháku medzi komediálnymi seriálmi sa pokúša aj Joj.

Televízna dvojka aktuálne finišuje s prípravami na natáčanie nového sitkomu Dvojičky, ktorého autorom je Andy Kraus. Dvorný scenárista Joj má rozpísaný seriál, ktorý sa základom podobá na úspešné sitkomy Susedia či Kutyil s.r.o. Kraus plánuje opäť do diania uviesť dve rodiny v rodinnom type komediálneho seriálu.

AKTUALIZÁCIA: Potvrdené sú už dve mená zo seriálu a to Sväťo Malachovský a Zuzana Porubjaková. Seriál bude postavený na kontrastoch dvoch rozdielnych bratov, aj keď dvojičiek, a rozdieloch medzi mestským a vidieckym životom.

O sitkome Dvojičky
Adam a Milan nie sú práve typické jednovaječné dvojičky. Bývajú od seba 300 km a ich vzťahy už dávno vychladli. Adam je pedantný farmár, žijúci na dedine, v ktorom bdie skrytý vynálezca. Milan je neúspešný operný spevák, žijúci v meste, ktorý pravidelne zápasí s trémou. Rozdielne sú aj ich manželky. Kým Adamova žena Eva je nekompromisná a rázna gazdiná, Milanova manželka Karmen je naopak typická mestská panička. V jeden moment ich životy však osud zvedie dokopy a odrazu budú musieť štyria odlišní ľudia žiť v spoločnej domácnosti v dedinskom prostredí. Vzniká tak množstvo klasických nedorozumení, vyplývajúcich najmä z rozdielnosti vidieckeho a mestského životného štýlu. Podoba jednovaječných dvojičiek takisto prináša množstvo humorných situácií.

Nepôjde pri tom o prvý Krausov pokus o komediálny žáner na obrazovke Joj. Pre televíziu nakrútil pilot nakoniec nerealizovaného sitkomu s komediálne ladenými postavičkami z Paneláku, na komediálny sa pokúsil zmeniť v začiatkoch tohto roka aj samotný Panelák. Joj má zatiaľ v úspešnosti sitkomov navrch, keď jej okrem neoficiálneho spin-offu Susedov, Kutyila, uspeli aj seriály Profesionáli, Mafstory či Hoď svišťom. Aj na Markíze sa darilo so sitkomom s tvárami Susedov – seriálom Priateľky, nasledujúce pokusy už priveľmi nezaujali.

Novinku Markízy, Horná-Dolná, režíruje dobrý kamarát a dvorný spolupracovník Andyho Krausa, Tomáš Jančo, ktorý sa podieľal aj na výrobe Susedov či Paneláku. V novom sitkome Markízy sa objavia mená ako Petra Polnišová, Marta Sládečková, Peter Sklár či Matej Landl.

Čítať viac...
Nahor