Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

RTVS rozhodla: Tajné životy dostanú druhú sériu!

Seriál, ktorý sledovanosťou predčil aj Kolonádu, bude pokračovať.

RTVS už druhú jar po sebe priniesla v nedeľnom prime-time úspešný seriálový projekt. V roku 2014 odvysielala prvú sériu seriálu Kolonáda, ktorého druhá sezóna sa aktuálne natáča a ešte o niečo väčší úspech zaznamenala s tohtoročnou novinkou Tajné životy.

Viac divákov seriál lákal napriek tomu (a možno práve preto), že RTVS v ňom otvorila ťažkú tému týraných žien a azylového domu. Pamätám si, keď sme seriál pred dvoma rokmi prezentovali na programovej rade, tak vyvolal také jemné zdesenie alebo pochybnosti, pretože je to naozaj ťažká téma,“ zaspomínal si Tibor Búza, riaditeľ programu RTVS. Seriál sa však podarilo spracovať do takej podoby, že sa stal stráviteľný pre masy a získal aj ocenenie na festivale Finále Plzeň, kde vyhral v kategórii cyklická tvorba slovenských televíznych formátov.

Telerozhlas presvedčil úspech seriálu a vyrobí nových 13 epizód pre druhú sériu. Tá bude zároveň aj posledná. Nechceme ísť cestou nekonečného seriálu. Diváci môžu očakávať ďalších 13 epizód, ktoré uzavrú celý príbeh. Teraz sme v štádiu prípravy storylineov, o chvíľu sa dostane na rad príprava scenárov a potom, samozrejme, samotná realizácia,“ pokračuje Búza. Natáčanie by malo prebehnúť budúci rok.

Čítať viac...
Nahor