Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Tajné životy II štartovali silné, so Siedmym nebom však nehli! Víkendové fiasko pre Markízu, Joj víťazom týždňa

Tajné životy II si po dvoch rokoch našli svojich divákov, úvodné dve časti boli neďaleko priemeru prvej série. Markíza tri večery po sebe hlbokou trojkou, s Joj prehrala uplynulý týždeň aj celodenne.

Očakávané pokračovanie Tajných životov odštartovalo. Druhá séria mimoriadne úspešného aj oceňovaného seriálu RTVS sa v nedeľu uviedla hneď dvomi časťami za sebou, ktoré malo podľa našich informácií sledovať 425 a 415-tisíc divákov pri podieloch 17,4 a 18,8 %. Seriál nateraz zaostal za priemerom prvej série, ktorá v celkovom počte divákov prekročila hranicu 460-tisíc, stále však ostal pre Jednotku vysoko nadpriemerný. U mladých divákov Tajné životy medzi sériami nestratili, dosiahli rating 5,4 % s podielmi 12,5 a pod 14 %.

Pred dvomi rokmi sa stali Tajné životy konkurenciou pre Vila Rozborila, ktorý v tom čase uvádzal tanečnú šou Tanec snov. Kým vtedy mu dokázali zobrať divákov, v súčasnosti si V siedmom nebi dokázalo zatiaľ všetkých udržať, keď medzitýždenne dokonca o málo aj posilnilo na rating 10,5 %, podiel mal ísť pod 28 %. V univerzálnej cieľovke ho sledovalo menej než 650-tisíc divákov, predbehnúť ho mali len Noviny a Najlepšie počasie.

Zlý víkend má za sebou Markíza, ktorej pokazil celý týždeň. Od piatku bola s hlavným programom za Joj aj Jednotkou, a to s veľkým odstupom. Bolo tomu tak aj v nedeľu, keď film Po zániku Zeme uhral iba 14 %. Smrtonosná pasca 4.0 na Plus získala vyše 6 %, snímka Tsunami, život potom na Doma šla nad 4 %. Ľadovo ostrí na Dajto prekročilo 3 %, Wau sa s kriminálkou CSI New York hýbala okolo a nad 2 %.

Podvečer ostáva slabá Horná Dolná, uhrala len vyše 15 %. Predchádzajúca Hviezdna párty na tom bola dokonca horšie. Joj prvý raz od návratu vyskočil 15 minútový kuchár so známymi osobnosťami, po doterajších podpriemerných výkonoch sa dostal až nad 18 %. Hosťom bol Michal Hudák. Nové bývanie sa dostalo tesne cez 21 %. Televízne noviny mali podliezť 26 %, Noviny až 30 %. Stali sa aj najsledovanejším programom dňa.

Markíza nemá za sebou vydarený týždeň. O jednu desatinu ho prehrala dokonca aj celodenne, keď Joj rástla medzitýždenne o viac než pol podielového bodu na priemer pod 19 %, V prime-time bol jej nárast výraznejší, pribudol jej viac než podielový bod a dostala sa pod 24 %, Markíza večer oproti predošlému týždňu pol bodu stratila, celodenne sa prakticky nehla.

Čítať viac...
Nahor