Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Tajné životy 2: Druhá séria s novinkami v deji aj obsadení, novými tvárami Bárdos či Igonda!

Tvorcovia si dali za úlohu udržať kvalitu prvej série.

Úspešný seriál RTVS Tajné životy, ktorý napriek svojmu ťažšiemu žánru až prekvapivo zaujal a uspel u slovenského diváka, vo veľkom pripravuje svoje pokračovanie. Po dvoch rokoch sa tvorcovia vrátili do kaštieľa v Malinove, kde vznikol azylový dom Druhá šanca, ktorý budú aj v druhej sérii obývať známe tváre. Zuzana Mauréry, Vlado Kobielsky, Szidi Tobias, Vlado Jedľovský ale aj Peter Kočiš či Anna Šišková, aj to sú mená hercov, ktorých postavy budú pokračovať, no do deja pribudne aj veľa nových tvárí.

Ako je už známe, seriál obohatí úspešná herečka Zuzana Kanócz, ktorej postava zohrá v druhej sérii dôležitú úlohu. „Zuzana Kanócz bude hrať jednu z kľúčových postáv – magistru farmácie Karin Janákovú. Hneď na začiatku príbehu sa dostáva aj so šesťročnou dcérkou do azylového domu Druhá šanca. Postava Karin má vybudovanú veľmi silnú dramatickú líniu a prežije rad nečakaných a zaujímavých situácií,“ vyjadril sa PR manažér RTVS Juraj Kadáš.

Po boku Zuzany Kanócz do deja pribudne aj Ady Hajdu, ktorý sa môže stať dôvodom príchodu Kanócz do azylového domu. Do seriálu tiež prichádza ďalšia populárna herečka Judit Bárdos, ktorá posledne prikývla na úlohu v nakoniec neúspešnom seriáli Markízy Doktori. Novými tvárami Tajných životov budú aj Marko Igonda, Marcel Ochránek či Vlasta Svátková.

Pre tvorcov bola jednou z najdôležitejších úloh udržať kvalitu seriálu a zároveň posunúť dej dopredu. Mali sme ambíciu dostať kvalitatívne druhú sériu na úroveň tej prvej, ale to znamenalo formát, ktorý sa v prvej sérii vyvinul, do značnej miery obmeniť. Obmeniť obsahovo. To znamená, že niektoré klientky z azylového domu ostali, ale pribudne veľa nových postáv. Malo by sa nám podariť udržať kvalitu prvej série, pričom už sú hlasy, že druhá séria môže byť dokonca o niečo lepšia,“ povedal dramaturg RTVS Roman Brat v relácii On Air.

Rad problémov riešila v prvej sérii ako riaditeľka azylového domu Zuzana Mauréry, na ktorú však tentokrát najväčšie bremeno nepadne. „Moju postavu výnimočne nečaká skoro nič. Väčšie dilemy rieši môj seriálový manžel Vlado Kobielsky a ja čakám, čo sa z toho vykľuje,“ povedala pre Eurotelevíziu. Aj v druhej sérii sa budú objavovať jej seriálové deti, ktoré hrajú Krištof Zachar a Tereza Kočišová.

Druhú sériu Tajných životov uvedie Jednotka na jar 2017, prinesie celkovo 13 častí. Za prvú sériu získala RTVS ocenenie na festivale Finále Plzeň, kde vyhral v kategórii cyklická tvorba slovenských televíznych formátov. Stal sa tiež Projektom sezóny 2014/2015 podľa portálu Mediaboom.sk.

Foto: Judit Bárdos, Doktori

Čítať viac...
Nahor