Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Súťažných šou pribúda, Joj prinesie svetovú novinku! S výrobou začne čoskoro

Najmä Markíza v ostatnom čase prekvapila veľkým množstvom nových pripravovaných formátov, tie sa už ale začínajú kopiť aj u televíznej dvojky.

Markíza za posledné obdobie odhalila zástup vyvíjaných formátov, ktorými bude chcieť posilniť svoje postavenie na trhu. Nie je však nakoniec jediná, keď za ostatné obdobie prináša správy o svojich ďalších novinkách aj Joj. Len tento týždeň sú známe hneď dve.

Jednou z nich je pripravovaná podľa informácií portálu Mediaboom.sk denná novinka Kto tu býva?, ktorá by sa mohla stať v budúcnosti posilou pre popoludnie či podvečer. V súťažno-zábavnej šou sa budú súperi navzájom pozývať k sebe domov, pričom ich úlohou bude zistiť, u ktorého súťažiaceho sa nachádzajú.

Joj sa okrem toho krátko po odštartovaní markizáckeho Dobre vedieť! chystá adaptovať svetovú novinku na poli súťažných šou. Televízia zakúpila licencovaný formát Guess My Age spoločnosti Vivendi Entertainment, ktorá ho túto jar predstavila na svetovom televíznom veľtrhu MIPTV. U nás ho uvedie pod názvom Uhádni môj vek, pričom by sa do jeho výroby mohla pustiť už čoskoro.

Guess My Age je novou gameshow, v ktorej súťažia dvojice a hádajú vek cudzích ľudí. Na ceste za správnou odpoveďou im môžu pomôcť viaceré pomôcky ako skladba z roku, kedy sa osoba narodila či napríklad záber z filmu, ktorý sa natočil v rok jej narodenia. Súťažiaci musia trafiť presný vek neznámeho, pričom za rozdiel medzi ich tipom a správnou odpoveďou sú im odrátané peniaze. Po piatich kolách sa s nahratou sumou dostávajú do finále, kde pri hádaní veku posledného neznámeho dostávajú k dispozícii štyri potenciálne možnosti. Aby mohli uhádnuť presný vek, majú k dispozícii opäť indície. Za každú nesprávnu odpoveď je hráčom odrátaná štvrtina z nahratej sumy.

Šou Uhádni môj vek by mala byť tak ako v origináli denným formátom. Televízna dvojka aktuálne spustila kasting na prihlasovanie súťažných dvojíc do relácie, hrať budú o 5 000 eur. V prípade úspechu ráta už samotná licencia aj s večernou celebrity verziou, ktorú by Joj taktiež mohla využiť.

Popri Kto tu býva? či Uhádni môj vek pokračuje Joj spomedzi daily šou aj s Moja mama varí lepšie ako tvoja či Nákupnými maniačkami. Na svoju realizáciu čaká súťažná zoznamka Take Me Out či ohlásená večerná veľká varietná šou. Televízia zároveň na jeseň ohlásila úplne novú dennú reality šou Návštevníci, pripravuje aj reality projekt Moja prvá dovolenka či šiesty ročník Česko Slovensko má talent. Zo seriálových projektov pôjde na jeseň kriminálka s Tomášom Maštalírom a Jánom Koleníkom Za sklom či zatiaľ neznáma romantická novinka. Ďalej sú pripravované seriály Hotel, Prázdniny či 1890. Z večerných programov na jeseň pokračujú Naši či Inkognito.

Markíza už v lete posilní podvečernú štruktúru návratom súťaže Koleso šťastia, ešte na jar stihla vypustiť novinky Šťastný domov a Dobre vedieť!, ktoré pokračujú aj ďalej. Aj líder bude mať na jeseň reality šou v podobe Ostrova, zároveň pripravuje projekty ako Čas na svadbu, vlastné Extrémne premeny, O 10 rokov mladší ale aj novú šou v hlavnej úlohe s otcami, ktorá by mohla doplniť pokračujúce programy ako Zámeny manželiek či Svokra. Zo seriálov Markíza pripravuje kriminálku s Alexandrom Bártom, má sa pracovať aj na komediálnom či dennom projekte. Pokračovať bude Búrlivé víno, Horná Dolná ale aj Kredenc či jarný hit Tvoja tvár znie povedome. Televízia je spokojná s Chart Show, po pilotnom dieli by mala zelenú dostať nová skeč šou Kávomat – Miestny úrad Hodrušany.

Čítať viac...
Nahor