Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Vlajková loď Markízy sa definitívne potopila: Búrlivé víno o 20:30 končí!

Televízia už priznáva, že s Búrlivým vínom o 20:30 pri jeho nízkych výkonoch pokračovať nebude.

Po dvoch rokoch Búrlivé víno o 20:30 končí. Seriál túto sezónu padol aj pod únosnú mieru, keď už nedokáže dosahovať ani dvadsaťpercentné podiely. Televízia si pritom odskúšala, že jej dokáže generovať dostačujúce čísla v neskoršom čase, kam ho aj presunie.

Markíza potvrdzuje informácie portálu Mediaboom.sk, že sa hlavným ťahákom jarnej sezóny televízie stane Farma. Tá sa po dvoch rokoch vráti do najhlavnejšieho slotu, keď jej bude po väčšinu týždňa patriť slot o 20:30.

Čítajte viac: Farma odsunie Búrlivé víno už od budúceho týždňa! Joj chce zabojovať proti jej prvému dňu v pondelok

Televízia sa rozhodla vymeniť avizovanú pozíciu Búrlivého vína a Farmy v najnovších plnoch. Pondelky ostávajú nezmenené, keď chce pokračovať s premiérovou Hornou Dolnou a následne s reality šou. Zmena nastáva v utorky a štvrtky, kde sa Farma vysúva na 20:30 a Búrlivé víno spadne do neskoršieho času o 21:40. V piatky ostáva Farma od pol deviatej až k polnoci, keď pobeží klasický diel a Duel.

Televízia nový vysielací čas Búrlivého vína avizuje od utorka 15. marca. Nebude však prekvapením, ak zmení aj predchádzajúce týždne a takéto nastavenie urobí už od najbližšieho utorka 1. marca. Tento týždeň už dvakrát dokázala náhle zmeniť program, keď operatívne po utorku zdvojuje Búrlivé víno aj dnes (štvrtok). Premiérová Zámena manželiek sa vysúva na 22:50.

Markíza si výtlak Búrlivého vína v neskoršom čase vyskúšala v tejto sezóne po náhlej programovej zmene už dvakrát. V oboch prípadoch jej seriál dosiahol lepší výsledok ako v tradičnom čase o pol deviatej. Posledne tento utorok mala vínna sága dokonca lepší rating po desiatej večer ako po ôsmej. Búrlivé víno ostane po novom v programe dvakrát do týždňa, utorky a štvrtky o 21:40 budú jediným miestom jeho premiérových častí v programe.

Zásadnú zmenu robí televízia po tom, čo len tento rok deklarovala, že s vysielacím časom Búrlivého vína hýbať nebude. „Pozícia Búrlivého vína je stále veľmi silná. Búrlivé víno ustalo aj niektoré programové ataky konkurencie a musíme uznať, že hoci je to pokročilá sezóna, stále sa vie udržať. Búrlivé víno bude aj naďalej pokračovať vo svojom vysielacom slote,“ povedala ešte v januári pre Aktuality.sk programová riaditeľka Markízy, Silvia Majeská.

Zmena štruktúry Markízy zmení pomery sledovanosti. Líder si od špeciálnej Farmy, v ktorej bude dochádzať k extrémnym situáciám a pravidelným konfliktom medzi farmármi, sľubuje silné čísla, zároveň si oproti súčasnej situácii polepší aj v neskoršom čase, nakoľko s Búrlivým vínom môže dosahovať podiely nad 20 %. Nová situácia čaká tiež na Joj. S Farmou sa bude musieť v utorky pasovať Zoo a vo štvrtok Naši, pre ktorých môže byť stret cieľoviek s reality šou najvýraznejší.

Podľa aktuálnych plánov Markízy bude Farma prerušená dvoma brejkami, Búrlivé víno sa vráti k trom prestávkam. Dá sa však očakávať, že televízia čoskoro reality šou predĺži a bude ju prerušovať trikrát, čím by končila okolo 22:00. Farma by podľa očakávaní mala dosahovať značne vyššie ratingy ako Búrlivé víno, brejk pred desiatou večer by tak mala mať televízia záujem vsunúť ešte do nej.

Čítať viac...
Nahor