Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

TA3 zneužili, na propagáciu hazardu ju využívali niekoľko týždňov! Televízia začala konať

Spravodajská televízia mala zvýšiť dôveryhodnosť pochybného webu.

TA3 využili na propagáciu hazardu. Jej logo a tiež grafika príbuzná tej televíznej niekoľko týždňov svietili na pochybnom webe, ktorý lákal Slovákov na rýchle zbohatnutie. Zameniteľnosť s redakčným či plateným obsahom spravodajskej televízie mal poslúžiť k zvýšeniu dôveryhodnosti stránka, ktorá sa snažila získať od ľudí peniaze.

Autori webu sa podľa všetkého pokúsili využiť aj blížiace sa vianočné sviatky, kedy sa viacerí snažia dostať rýchlejšie k peniazom – aj prostredníctvom hazardu. Kampaň s odkazom na stránku šírili najmä prostredníctvom Facebooku. Diváci TA3 na túto skutočnosť televíziu už dlhšie upozorňovali.

ta3-pochybny-web

Televízia aktuálne informovala, že ešte pred časom podala trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. „Spoločnosť C.E.N. s.r.o, ako vysielateľ televízie TA3 preto už pred časom podala podnet na začatie trestného stíhania na neznámeho páchateľa pre podozrenie zo spáchania trestného činu poškodzovania cudzích vecí a/alebo trestného činu porušovania práv k ochrannej známke, označeniu pôvodu výrobku a obchodnému menu, príp. pre iný trestný čin,“ uvádza v stanovisku TA3.

Spravodajská televízia zdôrazňuje, že nedala súhlas na využitie jej ochrannej známky pre účely webu: „Stránka obsahuje informácie a odkazy, s ktorými televízia TA3 nemá nič spoločné. Od obsahu stránky sa spoločnosť C.E.N. s.r.o. i Televízia TA3 v celom rozsahu dištancujú.“

Čítať viac...
Nahor