Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

TA3 v čase útokov na Paríž nahnevala divákov, namiesto mimoriadnych správ diskusia o jaskyniaroch!

Spravodajská televízia nevysielala aktuálne v čase útokov kontinuálne mimoriadne spravodajstvo.

Kým vo svete útoky z piatkovej noci na Paríž okamžite zaplavili obrazovky spravodajských televízií, ktoré k téme vysielali nepretržité mimoriadne spravodajstvo, TA3 informácie zaradila pomedzi bežný program.

Viacerí diváci sa totiž sťažovali, že v čase, kedy začali prichádzať prvé krvavé informácie z Francúzska, na TA3 mimoriadne vysielanie nepostrehli. „Bežala tam diskusia Rozhovory cez polnoc, neviem, kde inde by som mala informácie v tv hľadať,“ písala nám do redakcie čitateľka Jana. TA3 skutočne svoje plánované vysielanie v dôsledku mimoriadnych udalostí nezrušila.

Podrobne sa na vysielanie TA3 z piatkovej noci 13. novembra pozrel portál Medan.sk. Prvé správy o útokoch sa začali na spravodajskej stanici objavovať pred pol jedenástou večer, TA3 mimoriadnu lištu nasadila prvý raz o 22:54. Prvé spravodajstvo o krvavých udalostiach prišlo o 23:00 v Žurnále. Už o dve minúty na to však televízia zaradila magazín o biznise Biznis Planet a ďalšie moderované správy zaradila o 23:15. O štyri minúty na to spustila klasickú reláciu Rozhovory cez polnoc, v ktorej sa venovala jaskyniarom.

O pol dvanástej do diskusie TA3 zaradila aspoň obrazovú lištu so zábermi z Paríža. Po 23:35 prerušila reláciu mimoriadnymi správami, aby o 23:40 v diskusii pokračovala. Takto Rozhovory cez polnoc krátkymi správami prerušila ešte pred dvanástou. Ďalšie päťminútové správy priniesla TA3 o 00:15, dlhší spravodajský blok aj s inými témami nasledoval o 00:30 odkedy sa až do jednej rána priebežne k Parížu vracala.

TA3 tak, pravdepodobne v rámci svojich kapacít, nedokázala zabezpečiť súvislé spravodajstvo k francúzskym útokom. Viackrát si v pokrývaní témy pomáhala tradičným vysielaním Bez komentára. Často však v úseku, odkedy došlo k útokom až do konca vysielania o jednej ráno, k téme nevysielala žiadne obrázky ani moderované spravodajstvo.

Čítať viac...
Nahor