Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

TA3 sa presťahovala do provizória, od októbra kompletne zmení grafiku a štúdio!

Zásadná zmena je súčasťou komplexnej obnovy v rámci prechodu na HD, dochádza k nej po šesť a pol roku od uvedenia súčasnej podoby vizuálu.

Správy TA3 budú moderátori hlásiť dočasne z provizórneho štúdia umiestneného v kancelárii. Televízia sa chystá zavŕšiť komplexný prechod na vysielanie vo vysokom rozlíšení, ktorého súčasťou sú nové kamery, prenosové vozy, nová réžia a rovnako tak nové štúdio a grafika.

Televízia sa do prestavby štúdia pustila tento týždeň, pričom by mala trvať jeden mesiac. Nový vizuál s vynoveným štúdiom aj zvučkami chce TA3 predstaviť v polovici októbra. Dovtedy bude vysielať z provizórnych priestorov.

Pre TA3 bola súčasná grafika doslova prelomová. Predstavila ju v marci 2011, kedy po veľkom čakaní prešla aj na vysielanie v modernom formáte 16:9. Dovtedajšie vysielanie spravodajskej televízie pôsobilo zastaralo a roky bola jeho vizuálna podoba kritizovaná. Zmena v roku 2011 tak bola vnímaná pozitívne, zároveň bola roky očakávaná. Po šesť a pol roku už však vizuál zastaral.

Vizuál do zmeny v marci 2011

Súčasný vizuál od marca 2011

Čítať viac...
Nahor