Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Ta3 má nový web, pripomína grafiku spravodajstva Markízy. Takéto vylepšenia prináša! (aktualizácia)

TA3 spustila modernú verziu svojho webu. Aktualizácia.

Po Markíze a jej portáli TVnoviny.sk či Joj a jej spravodajskej značke Noviny.sk dostáva nový web aj spravodajská televízia TA3. Tá v noci zo štvrtka na piatok uviedla nový moderný portál, ktorý už prináša od 21. septembra prinesie aj optimalizované zobrazovanie pre mobilné zaradenia vďaka responzívnemu dizajnu a už teraz zavádza niekoľko zmien.

Aktualizácia

TA3 k novému webu poskytla podrobné informácie ohľadom zmien a vylepšení či už v oblasti technického zázemia alebo z užívateľského pohľadu. Nájdete ich v nasledujúcej tabuľke.

Zmeny z pohľadu užívateľov:
– Vizuálne prehľadnejší, zaujímavejší, vzdušnejší vizuál, dominujúce veľké obrázky.
– Nové prehrávače live streamu a videí, ktoré umožňujú ich plynulejšie prehrávanie. Live stream ihneď k dispozícii v hornej časti obrazovky.
– Nové fotogalérie v článkoch.
– Najnovšie články zoradené v sekcii Najaktuálnejšie.
– Nová lišťa so správami (ticker), ktorá je statická a užívateľ ju môže vypnúť.
– V treťom septembrovom týždni sa web stane responzívnym – prispôsobí sa veľkosti zariadení, na ktorých sa bude zobrazovať.
– Web ponúka viac informácií o počasí a väčšie prepojenie so sociálnymi sieťami.

Zmeny z pohľadu klientov:
– Pre klientov ponúka web variabilnejší výber reklamných plôch.
– Štandardizované reklamné plochy.

Zmeny technického charakteru:
– Nové vizuálne rozhranie je vytvorené v technológii HTML5/CSS3, ktorá poskytuje lepšiu sémantiku obsahu a umožňuje vytvárať vizuálne efekty s podporou prehliadača.
– Plynulejšie efekty menej zaťažujúce zariadenie návštevníka stránky.
– Nová technológia HLS streamingu videa, ktorý dopomáha k rýchlejšiemu štartu a prednačítaniu videa, čo ocenia užívatelia s nestabilnou rýchlosťou internetového pripojenia.

Pôvodná správa

Jednou z hlavných úprav je umiestnenie Flash správ. Tie boli doteraz staticky zaradené pod menu, teraz ich televízia fixuje na spodku aktuálneho zobrazenia stránky s možnosťou ich vypnutia. Toto umiestnenie prináša konflikt s niektorými prehliadačmi, ktoré umiestňujú informácie do ľavého dolného rohu obrazovky, pričom prekrývajú informácie flash baru.

Informácie prehliadača zasahujú do lišty s Flash správami
web ta3 flash spravy

Pozitívnou novinkou webu je náhľad v hornej pravej časti stránky aktuálne vysielaného programu. Televízia streamuje obrázky z živého vysielania nepretržite a tým dodáva stránke nielen modernejší nádych, ale taktiež skôr upúta návštevníka a naláka ho pustiť si live stream. Väčší dôraz tiež TA3 dáva na sociálne siete, ich ikony umiestnila výrazne k logu v lište, ktorej pravá časzobrazuje základné informácie dňa.

Nový web oproti pôvodnému viac pracuje s grafikou. Výberom fontu televízia nadväzuje na predchádzajúci web. Výrazný priestor na titulke dostávajú top témy, niektoré prvky však pripomínajú skôr spravodajstvo konkurenčnej Markízy ako napríklad farebná linka pod titulkami. S tou rovnako spája top témy, a to v televízii aj na webe, práve komerčný líder.

Mätúcim tiež môže byť výber farieb, nakoľko Markíza pracuje dlhodobo so žlto-oranžovými prvkami v kombinácii s dominantnou modrou, presne takýto výber farieb v hlavnom prehľade tém prináša aj web TA3.

Podobným spôsobom tiež TA3 zobrazuje informáciu o kategórii, v ktorej je príspevok zaradený – prostredníctvom farebného rámčeka. V tomto prípade však ide o univerzálny spôsob zobrazenia kategórie. Súčasťou titulky webu je tiež čoraz viac populárny stručný prehľad najaktuálnejších správ.

Linka pod titulkami pripomína spravodajstvo Markízy, podobná je tiež práca so zobrazením kategórie, v ktorej je článok zaradený

web ta3 hlavne spravy kategorietvnovinymarkiza televizne noviny prehlad sprav

 

Čítať viac...
Nahor