Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sviatočná sledovanosť: Markíza dominovala cez deň, Joj večer! Talent v priebehu prvej časti rástol

Česko Slovensko má talent vyšla kampaň aj netradičný nástup vo sviatočný deň.

Po nedeli bol ďalším ostro sledovaným dňom sviatočný utorok. Ten prinášal od svojho začiatku viac radosti Markíze, ktorá veľmi dobre vyskladala svoj denný program, s ktorým od rána dosahovala podiely okolo 30 %. Klesli až posledné rozprávky Ako vycvičiť draka a Dívka na koštěti s podielmi okolo 25 %. Joj sa naopak trápila, keď sa jej filmy hýbali od 11 do 14,5 %.

Televízna dvojka zabrala až s príchodom prime-time. Krimi ešte skončili pod 22 %, Noviny Joj narástli nad 27 %. Televízne noviny sa dostali pod 33 %. V očakávaní talentovej šou rástla Joj aj so Športom, vysoko vyskočilo Najlepšie počasie, ktoré uhralo podiel až 34,5 %. Ešte vyššie následne vyskočil samotný štart piatej série Česko Slovensko má talent, ktorá sa po započítaní oneskorenej sledovanosti uviedla ratingom 14,9 % a podielom 39,6 %. Šou vo svojom priebehu podľa našich informácií podielovo rástla.

Ako sme už v predchádzajúcej správe spomenuli, ide o najlepší štart talentovej šou v jej histórii. Odštartovala taktiež lepšie ako Superstar, tú po započítaní archívnych výsledkov sledovalo 11,2 % divákov s podielom 32,1 %.

Markíza proti prvej časti Talentu nasadila zmenou programu premiéru českej komédie Dědictví 2, uhrala podiel 26,8 %. Všetky výsledky v tejto správe sú so započítaním oneskorenej sledovanosti. Oproti pôvodnému plánu zmenil líder aj nasledujúci program, keď mimoriadne zreprízoval prvý deň na Farme, dosiahol podiel 21,5 %.

Joj po Talente uviedla svetový zostrihový špeciál Planet´s Got Talent, vďaka silnému nábehu dosiahla relácia podiel až pod 34 %. Nasledujúci Prometheus sa dostal tesne nad 23 %.

Menšie stanice sa v utorok museli uskromniť. Dobré výsledky uhrala Doma, ktorej Mentalista atakoval 5 %, Dila sa dostala nad 5 a 9 %. Plus s filmom Sedem statočných získala share 4,5 %, Dajto sa s filmom Deväť životov dostalo len nad 2 %.

Joj vysoko nadpriemerný večer potiahol celodenne, v prime-time sa dostala televízia nad 31 %. Markíza však napriek tomu uhrala svoj aktuálny nadpriemer s podielom pod 27 % v hlavnom vysielacom čase. Dnes chce líder proti Talentu uviesť Búrlivé víno.

Čítať viac...
Nahor