Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Svetový pohár v hokeji pôjde aj u nás, kúpila ho Markíza! Slováci z turnaja vyškrtnutí (aktualizácia)

Svetový pohár v hokeji sa obnovenia dočká po dvanástich rokoch, po prvýkrát však bude slovenský národný tím chýbať.

Majstrovstvá sveta v hokeji nie sú tento rok jedinou veľkou hokejovou udalosťou. V kanadskom Toronte sa v septembri po 12 rokoch odohrá Svetový pohár, v ktorom proti sebe nastúpia najväčšie hviezdy sveta.

V minulosti sa táto udalosť dočkala dvoch ročníkov, konkrétne v rokoch 1996 a 2004. Po prvýkrát sa však do zostavy skupín nedostal tím Slovenska, čo sa nezaobišlo bez vlny nespokojných reakcií. Dôvodom mal byť nízky počet našich hráčov v NHL.

Na turnaji nastúpi klasicky celkovo 8 tímov, z národných celkov Kanada, USA, Fínsko, Švédsko, Rusko a Česká republika. Novinkou sú dve zložené mužstvá – hráči Kanady a USA do 23 rokov, vďaka čomu dostanú zámorskí hráči ďalší priestor, a tiež tím Európy, ktorý nahradil práve Slovensko a z minulých ročníkov aj zostavu Nemecka. Na turnaji sa stretávalo osem najlepších svetových mužstiev.

Ako náplasťou za tieto zrušené pozície je práve Výber Európy, vďaka ktorému sa na turnaji ukážu najlepší hráči aj z iných európskych krajín. Slovensko namiesto vlastného tímu bude mať v mužstve Európy pravdepodobne šesť Slovákov, čo je z národností najviac. Výber Európy dostal na starosť poskladať Miroslav Šatan. Hrať by zo Slovákov mali Jaroslav Halák, Zdeno Chára, Andrej Sekera, Marián Hossa, Tomáš Tatar a posledne pripísaný Marián Gáborík.

Po vyškrtnutí Slovenska z turnaja sa zmenil na Svetový pohár aj pohľad slovenských televízií. Nakoniec sa tento nie lacný podnik rozhodla kúpiť Markíza a dostane sa tak teda aj na naše obrazovky. V Česku o Svetový pohár zabojovala verejnoprávna Česká televízia, pochopiteľne pri účasti českého tímu.

Markíza plánuje zápasy odvysielať na Dajto a aj hlavnej stanici. Na Markíze pôjdu, pravdepodobne, duely Slovenska a najlukratívnejšie zápasy z turnaja. Napriek tomu, že sa Svetový pohár hrá v Kanade, Markíza si bude môcť minimálne dvakrát polepšiť v lukratívnom čase. Prvé dva z troch zápasov Výberu Európy v základnej skupine sa budú hrať okolo deviatej večer, konkrétne s USA o 21:30 a s Českou o 21:00. Zápasy o zlato prebehnú už v nočných až ranných hodinách, finále prebieha systémom play-off, keď sa hrá na 2 víťazné zápasy.

Markíza už o hokej so slovenskou účasťou úspešne zabojovala v minulosti, keď získala olympijský turnaj vrámci Zimných olympijských hier v Soči 2014. Športové prenosy sa snaží rozširovať najmä na Dajto, kde posilnila najmä futbalovú ponuku o lukratívnu La Ligu či domácu Fortuna ligu. Ani v jednom prípade nedosahuje pravidelne uspokojivé výsledky.

Skupiny Svetového pohára v hokeji 2016
Skupina A: Kanada, Česko, Výber Európy, USA
Skupina B: Fínsko, Výber do 23 rokov, Rusko, Švédsko

Zápasy Výberu Európy aj so Slovákmi v základnej časti
17. september 2016, 21:30, Výber Európy – USA
19. september 2016, 21:00, Česko – Výber Európy
22. september 2016, 02:00, Kanada – Výber Európy

Čítať viac...
Nahor