Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Svetové médiá komentujú zlato Kuzminovej! Nasťa sa možno objaví v Paneláku! (DOPLNENÉ)

Pôvodom ruská biatlonistka reprezentujúca od roku 2008 Slovensko, Anastasiya Kuzminová, prepísala historické tabuľky. V biatlonovom šprinte obhájila zlatú medailu z Vancouveru 2010 čím dokázala dosiahnuť svetový unikát. Dodnes totiž žiadna biatlonistka nedokázala v dvoch za sebou idúcich olympiádach získať v individuále zlatú medailu, pričom Kuzminovej sa to podarilo rovno v jej rodnej krajine.

Kuzminová si napriek náročnej situácii v slovenskom športe váži, že dostala šancu reprezentovať Slovensko a po jej zlatom výkone poďakovala celej krajine v srdci Európy. Chcem sa poďakovať celému Slovensku. Som nesmierne vďačná, cítim vnútri tú podporu a ďakujem z celého srdca,“ povedala v prvom rozhovore pre slovenské médium, RTVS.

Kuzminová bola, a aj do budúcich biatlonových pretekov je, najväčšou adeptkou na cenný kov zo zimnej olympiády v Soči, no jej výkony boli túto sezónu neuspokojivé. Nasťa však verila, že jej chvíľa príde v tom pravom momente.Celú sezónu som sa trápila so streľbou, trápila som sa celkovo. No ja som vám sľubovala, že to príde v pravú chvíľu,“ dodala so šťastím pre RTVS.

Úspech slovenskej reprezentantky Kuzminovej sa už šíri svetom aj prostredníctvom svetových médií. Tie taktiež nevynechali zmienku o rekorde, ktorý sa Nasti podarilo dosiahnuť. „Kuzmina sa stala prvou ženou v biatlone, ktorá obhájila individuálny olympijský titul,“ píše portál Yahoo! Sports. „Pôvodom Ruska Kuzminová vyhrala v Soči zlato pre Slovensko. Na strelnici udržala nervy na uzde a úspešne obhájila zlato,“ píše ruský portál rsport.ru.

Kuzminová sa ešte na štarte olympijských pretekoch postaví v utorok v stíhacích pretekoch, kde bude štartovať vďaka zlatu z individuálu z prvého miesta, v piatok nastúpi na vytrvalostných pretekoch, v pondelok zas na pretekoch s hromadným štartom. Naši biatlonisti spolu s Kuzminovou nastúpia v stredu 19.2. v zmiešanej štafete, v piatok 21.2. naposledy Kuzminová o dobrý výsledok zabojuje v štafete ženskej.

DOPLNENÉ: Nasťa sa možno objaví aj v jojkárskom Paneláku, tak ako sa to tvorcom seriálu pred pár dňami podarilo s našou úspešnou tenistkou Dominikou Cibulkovou.  „Dozvedel som sa to na pracovnom stretnutí, začali mi chodiť SMSky. Teraz zvažujeme, ako to zaradiť do Paneláku,“ povedal pre televízny portál Andy Kraus. Určite nakrútime aktualitu, ale v pondelok nevyrábame, čiže s ňou diváci môžu rátať najskôr v utorkovej časti. Rozmýšľame nad tým a urobíme všetko preto, aby sme ju mali v seriáli,“ dodal autor Paneláku.

Foto: SITA

Čítať viac...
Nahor