Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Susedia v závere mája zvrátili prepad: V teplom počasí vystrelili, ovládli pondelok! Rástla aj Kuchyňa

Susedom dosiaľ máj neprial, padli nielen ratingovo ale aj v podieli na trhu. V posledný pondelok mesiaca však tento vývoj otočili.

Susedia tento pondelok razom podrástli. Po tom, čo sitkom tento mesiac klesol na nové minimá, keď posledné tri týždne uhral priemerný rating okolo 9 % s podielmi okolo 27 %, sa v závere mája odrazil od týchto výkonov nahor. Susedia sa vrátili nad podielovú tridsiatku aj ratingových desať percent, keď si ich napriek veľmi teplému počasiu malo pozrieť 10,4 % divákov s podielom 31,6 %. Markíza opäť zaradila do sitkomu dva brejky a už toto nastavenie štandardizuje.

Z nárastu Susedov sa tešila aj Kuchyňa, rástla o rating na 8 % s podielom okolo 24 %. Kredenc mal ísť pod 21 %. Markíza bola v pondelok večer jasným lídrom, Inkognito totižto padlo o necelé dva ratingy na vyše 5 % s podielom len 16 %. Nasledovná repríza šla pod 17 %. Susedia po dvojtýždňovej pauze opäť vyhrali aj v celkovom publiku, spolu si ich malo pozrieť cez 490-tisíc divákov, Inkognito takmer 410-tisíc.

Z menších staníc Plus s filmom Pelé: Zrodenie legendy podliezla 7 %, Nikdy ťa neopustím na Doma dosiahlo výkony 4,5 a 7 %. Wau sa s kriminálkami hýbala na úrovni pod 5, vyše 3 a až 6,5 %, Niet cesty späť na Dajto prekročilo 4 %.

Oteckovia v pondelok opäť trhli vysoký podiel, keď atakovali až 42 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja prekročila iba hlboko podpriemerných 11 %. Televízne noviny sa dostali na úroveň 32 %, Noviny pod 21 %. Celkovo ich videlo cez 420-tisíc divákov, Televízne noviny mali priemerne takmer 405-tisíc divákov. Najsledovanejším programom dňa sa s veľkým náskokom v oboch cieľovkách stali Susedia.

Čítať viac...
Nahor