Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Susedia už nie sú najsledovanejší program na Slovensku! Opäť klesli, u mladých naďalej neohrozeným valcom

Susedia strácajú pozíciu top programu trhu, neohrozene zatiaľ naďalej vedú v komerčnej cieľovke.

Legendárny sitkom Susedia pokračoval v pondelok svojou štvrtou novou časťou. Seriál zatiaľ ani s tou nedokázal zastaviť postupný pokles sledovanosti a zároveň potvrdil aktuálnu stratu pozície najsledovanejšieho programu na trhu.

Susedia tento týždeň zaznamenali zatiaľ najmenší medzitýždenný pokles. Oproti tretej časti stratili necelý rating s výkonom 13,2 %, o ďalšie tri body padli v podieli na trhu, ktorý dosiahol úroveň 33 %. Naďalej ale jasne valcujú a Markíza s tvorcami už potvrdila prípravu druhej série. Minimálny pokles vykázal seriál v celkovom publiku, kde medzitýždenne stratil len okolo 10-tisíc divákov s celkovo 661-tisíc divákmi. Susedia ale zároveň druhýkrát podliezli 700-tisícovú hranicu a celkovo sa tak už na čele sledovanosti neudržali. Do pozície najsledovanejšieho programu na Slovensku sa vďaka svojim nedeľným vydaniam vracajú Noviny Joj, tie posledné dva týždne sledovalo v nedele 710, resp. takmer 700-tisíc divákov.

Reprízová Horná Dolná nadviazala na Susedov ratingom takmer 7 % a podielom okolo 21 %, Inkognito si oproti minulému pondelku o niečo polepšilo výkonom 7,5 % a podielom pod 20 %. Celkovo ho videlo cez 520-tisíc divákov. Heslo, naopak, kleslo na podiel pod 15 %.

Dajto s filmom Nepriateľ pod ochranou prekročilo nadpriemerných 7 %, na podobnej úrovni sa držala aj Doma so seriálom Matky a dcéry a podielmi nad 6 a pod 8 %. Plus nestačila s reprízou snímky Na vine sú hviezdy a podielom len pod 4 %, Wau s kriminálkami uhrala 3,5 a okolo 2 %.

Podvečeru naďalej neohrozene vládnu Oteckovia s ratingom vyše 9 % a podielom cez 30 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja uhrala len 13,5 %. Televízne noviny sa ťahali v podieli ku 29 %, Noviny zaostali s výkonom cez 22 %. V celkovom publiku boli spravodajstvá vyrovnané, obe prekročili hranicu 580-tisíc divákov, o jedinú tisícku vyhrali TN-ky. Na vrchole pondelka sa v oboch cieľovkách udržali Susedia.

Čítať viac...
Nahor